Νικηφόρο ντεμπούτο του Ράνγκνικ στον πάγκο της Μάντεστερ

Με νίκη έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Ραλφ Ράνγκνικ, πανηγυρίζοντας τη δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Κρίσταλ Πάλας στο «Ολντ Τράφορντ». Οι «κόκκινοι διάβολοι» δυσκολεύτηκαν, αλλά τελικά πήραν τη νίκη με το γκολ του Φρεντ στο 77ο λεπτό.

Ο Στίβεν Τζέραρντ έχει καταφέρει μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα ν' αλλάξει τη ψυχολογία της Αστον Βίλα κι αυτό φάνηκε και σήμερα στη σημαντική νίκη της ομάδας του Μπέρμιγχαμ επί της Λέστερ με 2-1, για την 15η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς προηγήθηκε με τον Μπαρνς στο 14ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με τα γκολ των Ράμσεϊ (45') και Κόνσα (54').

Στο μεταξύ η Τότεναμ συνεχίζει να βελτιώνεται με τον Αντόνιο Κόντε στον πάγκο της, επικρατώντας εύκολα της Νόριτς με 3-0. Οι Τζόλης και Γιαννούλης ήταν στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Τέλος η Μπρέντφορντ βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή και προηγήθηκε με 2-1, αλλά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάμφορντ γλίτωσε τους γηπεδούχους από την ήττα (2-2). Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Γουέστ Χαμ-Τσέλσι              3-2

(40' πεν. Λανζίνι, 56' Μπόουεν, 87' Μαζουάκου-29' Σίλβα, 44' Μάουντ)

Νιούκαστλ-Μπέρνλι              1-0