ΠΑΣ Λαμία - Παναιτωλικός 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Παναιτωλικό που διεξάγεται στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 13ης και τελευταίας αγωνιστικής του α' γύρου του πρωταθλήματος της Super League.

Οι "κυανόλευκοι" θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα για να ανέβουν στο βαθμολογικό πίνακα.

ΠΑΣ Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Σίλβα, Τζανδάρης, Νούνιες, Ντε Βινσέντι, Τσιλούλης, Μανούσος

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μάρτεσον, Φλόρες, Ντίας, Μόρσει, Νταγκό, Καρέλης.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου.

7' Γκολ για τον Παναιτωλικό. Μετά από εκπληκτική κάθετη του Ντίαζ, ο Καρέλης, βρέθηκε απέναντι από τον Σαράνοφ και έκανε το πλασέ, για να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Ντε Βινσέντι, έγινε κάτοχος της μπάλας εκτός περιοχής και μπήκε σε αυτή κάνοντας ωραία ενέργεια, για να σουτάρει και να νικήσει τον Ανέστη, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τη Λαμία!

15' Η Λαμία προσπάθησε να απειλήσει, ωστόσο οι αμυντικοί του Παναιτωλικού δεν άφησαν τον Τσιλούλη να εκτελέσει.

27' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό, για μαρκάρισμα του Ντε Βισέντι στον Καρέλη.

30' Γκολ για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης νίκησε τον Σαράνοφ, ευστοχώντας στο πέναλτι, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.

33' Ευκαιρία για τη Λαμία με σουτ του Τσιλούλη, μετά από "αναμπουμπούλα" στην περιοχή του Παναιτωλικού, με τον Ανέστη να μπλοκάρει.

41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να πετύχει και τρίτο τέρμα, με τον Νταγκό να πατά περιοχή από τα δεξιά και να κάνει το πλασέ, αλλά ο Σαράνοφ ήταν σε ετοιμότητα και κατάφερε να αποκρούσει με τα πόδια.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Σενγκέλια πέρασε στη θέση του Μόρσεϊ.

47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Νταγκό από ευνοϊκή θέση να μην καταφέρνει να βρει εστία.

52' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία να ισοφαρίσει, με τον Νούνιες να κάνει την κεφαλιά από πολύ κοντά και να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Ανέστη.

56' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Ασκόφσκι και Μποάκι πέρασαν στις θέσεις των Νούνιες και Μανούσου αντίστοιχα.

58' Δυνατό μαρκάρισμα του Λάρσον στον Μποάκι με τον επιθετικό της Λαμίας να δείχνει ότι έχει τραυματιστεί.

64' Αλλαγή στην αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μποάκι φαίνεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει στον αγώνα μετά το χτύπημα που δέχθηκε και ο Γιακουμάκης πέρασε στη θέση του.

75' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Χατζηθεοδωρίδης πέρασε στη θέση του Νταγκό.

76' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Καραμάνος και Μαρμεντίνι πέρασαν στις θέσεις των Τσιλούλη και Ντε Βισέντι αντίστοιχα.

78' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Σενγκέλια να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Παναιτωλικό, να κάνει το σουτ και τη μπάλα να βρίσκει στον Κορνέζο και να διώχνει σε κόρνερ.

81' Ευκαιρία για τη Λαμία, με το σουτ του Μαρμεντίνι έξω από την περιοχή, να βρίσκει σε σώματα και να φεύγει κόρνερ.

85' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ζοάο Πέδρο πέρασε στη θέση του Καρέλη.

90' Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+7' Γκολ για τον Παναιτωλικό. Ο Ζοάο Πέδρο έφτασε μόνος στην ανυπεράσπιστη εστία της Λαμίας, αφού και ο Σαράνοφ είχε ανέβει στην περιοχή του Παναιτωλικού για την τελευταία φάση του αγώνα και άφησε απλά τη μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα της εστίας της Λαμίας για τρίτη φορά.