Στοίχισε το δεύτερο ημίχρονο στον ΠΑΣ Λαμία - Ήττα με 4-2 από τον Ατρόμητο

Βαριά ήττα με 4-2 από τον Ατρόμητο γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία στο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League που διεξήχθη στο γήπεδο του Περιστερίου το βράδυ της Κυριακής (22/9).

Η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά, βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, όταν μόλις στο 5' ο Καρλίτος έκανε το 1-0, γκολ που δεν πανηγύρισε λόγω της περσινής του παρουσίας στους "κυανόλευκους", αλλά παρά το γεγονός αυτό, κατάφερε να ισορροπήσει το ματς και να φτάσει στην ισοφάριση με τον Ραντόνια στο 41' με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Ωστόσο, το δεύτερο ημίχρονο ήταν κακό για την ομάδα της Φθιώτιδας που δεν μπόρεσε να κρατήσει το θετικό για εκείνη μέχρι εκείνη τη στιγμή σκορ, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν άλλα τρία τέρματα με τους Μπακού (50΄), Φαν Βερτ (70΄) και Αθανασίου (77΄), ενώ το μόνο που κατάφερε η Λαμία, ήταν να μειώσει σε 4-2 με αυτογκόλ του Χουτεσιώτη στο 89' μετά από προσπάθειά του να μπλοκάρει τη μπάλα σε κεφαλιά του Ενρίκες.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (24/9)

Τα πιο παλιά χρόνια μετά από τον τρύγο, τα σταφύλια μεταφέρονταν στο σπίτι, τα τοποθετούσαν στο πατητήρι. Δυό τρεις άνδρες ή και γυναίκες τα πατούσαν μέχρι να βγει ο...