"Τσίμπησε" βαθμό στο Περιστέρι ο ΠΑΣ Λαμία, 1-1, με τον Ατρόμητο

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τον ΠΑΣ Λαμία, ο οποίος στο παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ της Τετάρτης (18/12) στο γήπεδο του Περιστερίου για την εμβόλιμη 15η αγωνιστική της Super League 1, αναδείχθηκε ισόπαλος, 1-1, με τον Ατρόμητο.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου, θα μπορούσε να είχε πάρει ακόμη και τη νίκη και να φύγει από τα δυτικά προάστεια με δύο ακόμα βαθμούς στη συγκομιδή της εκτός από τον έναν που πήρε τώρα αφού δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της 1-0 από το 72' με το τέρμα του Τουράμ μιας και στο 84' ο Ατρόμητος, ισοφάρισε από στημένη φάση, όταν ο Ούμπιδες εκτέλεσε φάουλ και ο Βέλλιος με κεφαλιά, νίκησε τον Κάχριμαν για να ισοφαρίσει σε 1-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης, Μανούσος, Ρόσα, Ουγκράι, Βέλλιος.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Σκαρντοβέλι, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Αντέντζο, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης, Ασίγκμπα, Τουράμ, Tάιρον, Καραμάνος.

Η εξέλιξη του α' ημιχρόνου:

1' Έναρξη του αγώνα

14' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα για τη Λαμία, με τον Τάιρον να ελίσσεται ωραία στην περιοχή του Ατρόμητου, έκανε τη σέντρα-σουτ, με τον Μέγιερι να μπλοκάρει.

18' Μακρινό σουτ του Σκόνδρα για τη Λαμία, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

20' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς και για τον Ατρρόμητο. Ο Κατράνης έκανε τη σέντρα από αριστερά, με τον Μανούσο να πιάνει το σουτ και η μπάλα κατέληξε άουτ.

25' Μακρινό σουτ του Πλιάτσικα, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

30' Μετά από 30 λεπτά παιχνιδιού, εξακολουθεί να μην υπάρχει σκορ στο παιχνίδι.

39' Από σέντρα του Καραμάνου, ο Τουράμ, δεν έπιασε όπως ήθελε τη μπάλα και αυτή πέρασε άουτ.

40' Νέα πολύ καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο, με τον Τάιρον να πασάρει στο Δημούτσο, αυτός έκανε το πλασαριστό σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

44' Διαμαρτυρίες από πλευράς Λαμίας για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χαρίση πάνω στον Τάιρον, με το διαιτητή, Κατσικογιάννη ωστόσο, να μην υποδεικνύει κάποια παράβαση.

45' Νέα πολύ καλή στιγμή για την ομάδα του Άκη Μάντζιου, λίγο πριν το τέλος του α' ημιχρόνου, όταν ο Βασιλόγιαννης εκτέλεσε κόρνερ, ο Καραμάνος έπιασε την κεφαλιά και ο Αντέτζο - υπό την πίεση του Ρισβάνη - προσπάθησε να κάνει την προβολή με το Μέγιερι να μπλοκάρει.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου

47' Σουτ του Τουράμ, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ στην πρώτη επίσκεψη της Λαμίας στα καρέ του Ατρόμητου στο δεύτερο ημίχρονο.

49' Πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη για τους γηπεδούχους, όταν ο Κατράνης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να περνάει άουτ.

55' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ανδρούτσος πέρασε στη θέση του Ρόσα.

64' Αλλαγή για τον ΑτρόμητοΟ Ούμπιδες πέρασε στη θέση του Χαρίση.

64' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν από σέντρα του Μανούσου, ο Βέλλιος πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει άουτ.

65' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς πέρασε στη θέση του Τάιρον.

66' Με την είσοδό του στο παιχνίδι, ο Σέρβος έκανε αμέσως αντιληπτή την παρουσία του για την άμυνα των Περιστεριωτών όταν έκανε τη σέντρα του Ρόμανιτς με τον Τουράμ να μην μπορεί να βρει στόχο.

72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Μετά από εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Δημούτσου για τον Τουράμ, ο Βραζιλιάνος απέφυγε τον Ρισβάνη και έκανε με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 0-1 για τη Λαμία.

75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γιακουμάκης πέρασε στη θέση του Ουγκράι.

77' Καλή στιγμή για τη Φθιωτική ομάδα να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όταν ο Καραμάνος "έστρωσε" στον Βασιλόγιαννη, αυτός έκανε το σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

79' Μεγάλη ευκαιρία από πλευράς Ατρόμητου αυτή τη φορά για να ισοφαρίσει, όταν από σέντρα του Κατράνη από τα αριστερά, προβολή του Ούμπιδες στο 2ο δοκάρι, μπλόκαρε ο Κάχριμαν με διπλή προσπάθεια.

81' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βύντρα πέρασε στη θέση του Βασιλόγιαννη.

84' Γκολ για τον Ατρόμητο. Από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες από τα αριστερά, ο Βέλλιος έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης