Ατρόμητος - ΠΑΣ Λαμία 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Ατρόμητο στο γήπεδο του Περιστερίου που διεξάγεται στο πλαίσιο της εμβόλιμης 25ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Οι "κυανόλευκοι" θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από την ΑΕΚ το περασμένο Σάββατο στο ΔΑΚ "Αθ. Διάκος" για να δώσουν ένα πανηγυρικό τόνο στην ιστορική τους επιτυχία, να μπουν στα Play Off του πρωταθλήματος, μετά την ισοπαλία στην Τρίπολη ανάμεσα στον Αστέρα και την Κηφισιά με 3-3 στο ματς που έληξε λίγο νωρίτερα.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Αθανασίου, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Κεσχρίντα, Γκονζάλες, Κούντε, Γιουμπιτάνα, Καμαρά, Βέργος, Βαλένσια

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Φερέιρα, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Νούνιες, Τζανδάρης, Σλίβκα, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Καρλίτος

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

2' Γκολ για τον Ατρόμητο! Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων κι ενώ η άμυνα της Λαμίας δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα, ο Γκονζάλεθ έβγαλε την κάθετη πάσα, με τον Γιουμπιτάνα από κοντά να νικάει τον Κοσέλεφ για το γρήγορο προβάδισμα των γηπεδούχων!

17' Μακρινό σουτ του Αγκιμπού Καμαρά από τον άξονα, μπλοκάρει σταθερά στο κέντρο της εστίας του ο Κοσέλεφ.

19' Πρώτη μεγάλη στιγμή για τη Λαμία στο ματς, με τον Τσιλούλη να περνάει από τον άξονα 2-3 παίκτες των γηπεδούχων, επιχείρησε το πλασέ και έβγαλε δύσκολα ο Τσιντώτας.

24' Εξαιρετική μπαλιά του Καρλίτος στον χώρο για τον Τσιλούλη, ο Αθανασίου όμως πρόλαβε τον άσο της Λαμίας και τον σταμάτησε κοντά στο κόρνερ!

26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Μαρτίνεθ αν και τον "γκρέμισε" αντίπαλός του, κατάφερε να βγάλει ωραία κάθετη στον Σλίβκα, με τον διαιτητή Τσιάρα να αφήνει τη φάση να συνεχιστεί και ο Σλίβκα αφού πέρασε και τον Τσιντώτα, έκανε το 1-1 για τη Λαμία.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

45+1' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Κάθετη του Καρλίτος στον Τσιλούλη, αυτός από το ύψος του ημικυκλίου έδωσε στον Μαρτίνεθ που μπήκε στην περιοχή του Ατρόμητου, με τον αμυντικό των γηπεδούχων να τον ανακόπτει. Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μαρτίνεθ ο οποίος συνέχισε.

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου

90+6' Λήξη του ημιχρόνου