Σκόραρε και τραυματίστηκε ο Ρικάρντο

Εξαιρετικά άτυχος στάθηκε ο Αντρέ Ρικάρντο χθεσινοβραδινό (31/1) παιχνίδι κόντρα στον Πανσερραϊκό για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 5-0 και μαζί την πρόκριση για τα ημιτελικά της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό, ωστόσο προέκυψε μία απώλεια.

Ο Αντρέ Ρικάρντο, που πέρασε ως αλλαγή στο 62ο λεπτό στη θέση του Στέφαν Σβαμπ, κατάφερε να πετύχει 20 λεπτά αργότερα το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Ωστόσο, στάθηκε άτυχος καθώς στη φάση εκείνη χτύπησε στην κλείδα. Μετά την ολοκλήρωση του αγώνα διεκομίσθη σε νοσοκομείο, με τις πρώτες εξετάσεις να κάνουν λόγο για κάταγμα. Αν οι φόβοι επαληθευτούν, ο 23χρονος Πορτογάλος που αγωνιζόταν εφέτος με τη Β’ Ομάδα, θα μείνει έξω για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα.