Αρης - ΠΑΣ Λαμία 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον Άρη στο "Κλεάνθης Βικελίδης" στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι" θέλουν θετικό αποτέλεσμα στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνει στην κατηγορία.

Θυμίζουμε ότι αυτός είναι ο δεύτερος αγώνας των δύο ομάδων μέσα σε 3 μέρες αφού είχε προηγηθεί η πρώτη αναμέτρηση για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στο ίδιο γήπεδο, με Άρη και Λαμία να αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Λούμορ, Φαμπιάνο, Γιακούμπ, Σάσα, Τζέιγκομπ, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Ιτούρμπε, Μάνος

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Προβυδάκης, Γκόλεμιτς, Τζανετόπολος, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Τιρόνε, Μπανγκούρα, Ρόμανιτς, Καραμάνος

1' Έναρξη του ματς

7' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Προβυδάκης έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Ταϊρόν να κάνει την κεφαλιά από καλή θέση και τον Σιαμπάνη, να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

12' Πρώτη ευκαιρία και για τον Άρη στο ματς, όταν ο Μπερτόγλιο έκανε το γυριστό σουτ μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας, με τον Σαράνοφ να μπλοκάρει σταθερά.

13' Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Σαραμαντά να εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά και τον Τζανετόπουλο να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Σιαμπάνη.

15' Νέα μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, με τον Μπανγκούρα να φεύγει στο ανοικτό γήπεδο, όμως το μακρινό πλασέ που επιχείρησε, έφυγε ελάχιστα δίπλα από την εστία του Σιαμπάνη.

17' Σουτ του Μπερτόγλιο μέσα στην περιοχή της Λαμίας, η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Γκόλεμιτς.

24' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, όταν ο Προβυδάκης εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, με τον Γκόλεμιτς να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Σιαμπάνη.

27' Πολύ καλή στιγμή και για τον Άρη, ίσως και η καλύτερη μέχρι στιγμής για τους "κιτρινόμαυρους" να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Σάσα έκανε τη συρτή μπαλιά από τα δεξιά με στόχο τον Μάνο, με τον επιθετικό του Άρη να κάνει το πλασέ στην κίνηση και τη μπάλα να περνά ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Σαράνοφ.

29' Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους με σουτ του Ιτούρμπε από το ημικύκλιο της περιοχής της Λαμίας, με τη μπάλα να περνά άουτ.

34' Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Ιτούρμπε να εκτελεί απευθείας φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής της Λαμίας, με τη μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σαράνοφ.

45' Ένα το λεπτό της καθυστέρησης

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία πέρασε στη θέση του Ιτούρμπε.

56' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Καμαρά και Εντιαγέ, πέρασαν στις θέσεις των Μπερτόγλιο και Μάνου.

61' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φαμπιάνο, για τον Άρη, η μπάλα άουτ.

66' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, με τον Καραμάνο να κάνει την προσπάθεια αλλά να μην πιάνει το πλασέ όπως ήθελε και τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

69΄Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ματίγια πέρασε στη θέση του Τζέγκο.

71' Επίσκεψη της Λαμίας στα καρέ του Άρη, με τον Ρόμανιτς να κάνει ωραία ενέργεια, να αφήνει στον Μπανγκουρά και αυτός έκανε κακό σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

72' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραμπούλι πέρασε στη θέση του Καραμάνου.

72' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκανέα πέρασε στη θέση του Λούμορ.

77' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Νούνιες πέρασε στη θέση του Ταϊρόν.

81' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Ρόμανιτς να βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και τον Μπανγκουρά να κάνει το τακουνάκι και τη μπάλα να περνά άουτ.

89' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει ένα τέρμα, με το σουτ του Αραμπούλι να περνάει άουτ.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Μπανγκουρά.

90+4' Σουτ του Τσούκαλου για τη Λαμία, απέκρουσε ο Σιαμπάνης.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης.