Ατρόμητος - ΠΑΣ Λαμία 4-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Ατρόμητο που διεξάγεται στο γήπεδο του Περιστερίου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Οι "κυανόλευκοι" θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στους Περιστεριώτες σε μια έδρα που δεν έχουν καλή παράδοση μιας και σε επίπεδο Σούπερ Λιγκ δεν έχουν νικήσει ποτέ και έχουν φέρει δύο μόνο ισοπαλίες.

Ατρόμητος (Πάμπλο Γκαρσία): Χουτεσιώτης, Κίνι, Μπρόρσον, Μανσούρ, Αθανασίου, Τσιγγάρας, Ουεντραογκό, Μπακού, Ουάρντα, Γιουμπιτάνα, Καρλίτος

ΠΑΣ Λαμία (Μαρίνος Σατσιάς): Κόστιτς, Ραντόνια, Αντράντε, Σάντμπεργκ, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Ρινγκ, Νούνιες, Μέκιτς, Φουρτάδο, Βλαχομήτρος.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

5' Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Καρλίτος μετά από εξαιρετική προσωπική προσπάθεια μέσα στην περιοχή της Λαμίας, έκανε το σουτ και νίκησε τον Κόστιτς για να κάνει το 1-0 για τους Περιστεριώτες.

13' Καλή στιγμή για τη Λαμία, όταν ο Φουρτάδο έκανε τρομερή ενέργεια, μπήκε απο τα αριστερά στην περιοχή, πέρασε δύο παίκτες αλλά το σουτ του κόντραρε, με την άμυνα του Ατρομήτου να απομακρύνει στη συνέχεια.

28' Πολύ καλό σουτ του Αθανασίου για τον Ατρόμητο, μέσα από την περιοχή της Λαμίας, με τον Κόστιτς να αποκρούει και να παραχωρεί το κόρνερ.

30' Μεγάλη επέμβαση του Κόστιτς που κράτησε σε δύο χρόνους μάλιστα το σκορ στο 1-0. Ο Γιουμπιτάνα βγήκε τετ α τετ με τον Σέρβο τερματοφύλακα της Λαμίας, που ήταν σε ετοιμότητα και κατάφερε να σταματήσει τον παίκτη του Ατρομήτου.

39' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φαν Φερτ πέρασε στη θέση του Καρλίτος που δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς.

41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Νούνιες με εξαιρετική σέντρα από τα αριστερά, βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Ραντόνια ο οποίος έπιασε την κεφαλιά για να νικήσει τον Χουτεσιώτη και να κάνει το 1-1 για τη φθιωτική ομάδα.

45' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπίκοφ πέρασε στη θέση του Σάντμπεργκ.

46' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο στα πρώτα δευτερόλεπτα της επανάληψης, με τον Ουάρντα να κάνει ωραία ατομική ενέργεια και να σουτάρει από το ύψος της περιοχής της Λαμίας, με τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κόστιτς.

50' Γκολ για τον Ατρόμητο. Μετά από "γέμισμα" προς τον Ουάρντα, ο Αιγύπτιος γύρισε τη μπάλα στον Μπακού και αυτός από κοντά με πλασέ νίκησε τον Κόστιτς για να κάνει το 2-1 για τους Περιστεριώτες.

54' Ο Γιουμπιτάνα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κόστιτς όμως το γκολ δε μέτρησε αφού ο παίκτης του Ατρόμητου, είχε υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ όταν πήρε το "ριμπάουντ" από την απόκρουση του Κόστιτς σε σουτ του Φαν Φερτ.

57' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Ενρίκες και Γκουίντο πέρασαν στις θέσεις των Μέκιτς και Βλαχομήτρου αντίστοιχα.

63' Σουτ του Φαν Φερτ για τον Ατρόμητο, με τη μπάλα να περνά λίγο άουτ.

66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μίχορλ πέρασε στη θέση του Γιουμπιτάνα.

68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο να πετύχει τρίτο τέρμα, όταν ο Αθανασίου έκανε την κίνηση και το γύρισμα από τα αριστερά στην περιοχή της Λαμίας, με τον Μπακού να κάνει το πλασέ στην κίνηση και τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι.

71' Γκολ για τον Ατρόμητητο. Ο Ουεντραογκό με ωραία πάσα βρήκε τον Φαν Φερτ που μπήκε στην περιοχή της Λαμίας από δεξιά και έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κόστιτς για να γίνει έτσι το 3-1 για τους γηπεδούχους.

74' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σιμόνι πέρασε στη θέση του Κορνέζου.

77' Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Ουάρντα άνοιξε στον Αθανασίου, που βρήκε χώρο και μπήκε στην περιοχή της Λαμίας, πλάσαρε και η μπάλα αφού βρήκε και σε πόδι ποδοσφαιριστή της Λαμίας, άλλαξε πορεία και ο Κόστιτς δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το τέταρτο γκολ που δέχθηκε η ομάδα του.

79' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σαραμαντάς πέρασε στη θέση του Φουρτάδο.

80' Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Οι Έντερ, Βρακάς και Τσακμάκης πέρασαν στις θέσεις των Αθανασίου, Μπακού και Τσιγγάρα αντίστοιχα.

89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Χουτεσιώτης έκανε την επέμβαση σε κεφαλιά του Αντράντε, αλλά παρά την προσπάθειά του δεν μπόρεσενα να τη μπλοκάρει σταθερά κι έτσι πέρασε τη γραμμή της εστίας του, μειώνοντας οι φιλοξενούμενοι σε 4-2 με αυτό τον τρόπο.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης