Εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Ελλάδας ο Αστέρας Σταυρού - Ήττα με 3-1 από το Γιούχτα

Εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Ελλάδας τέθηκε ο Αστέρας Σταυρού, ο οποίος γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Γιούχτα στο νοκ-άουτ παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι της Τετάρτης (13/9) στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της Λαμίας, στο πλαίσιο της Γ' Φάσης της διοργάνωσης.

Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, μιας και ο Γιούχτας αγωνίζεται στη Super League 2 αλλά και κάποια λάθη στις λεπτομέρειες, επέτρεψαν στους κρητικούς να φύγουν με τη νίκη-πρόκριση από τη φθιωτική πρωτεύουσα και τον Αστέρα Σταυρού, να κρατά κάποια από τα καλά δείγματα γραφής που έδειξε και να στρέφει πλέον αποκλειστικά την προσοχή του, στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, στο οποίο θα συμμετέχει για πρώτη φορά στην ιστορία του, που αποτελεί και το μεγάλο φετινό του στόχο.

Οι φιλοξενούμενοι προγηγήθηκαν με τον Πολυχρόνη στο 7' για να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 37' ο Φράγκος για τον Αστέρα Σταυρού που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το τελικό 1-3 για την ομάδα του Γιούχτα, σημείωσαν μέσα σε 6 λεπτά οι Ροβίθης στο 60' και Κίσσας στο 66' αντίστοιχα.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Πέμπτης (14/9)