ΕΠΣΦ/Α' Κατηγορία: Τέσσερις αναβολές λόγω κακοκαιρίας, έγιναν μόλις τρία παιχνίδια για την 8η αγωνιστική

Σε αναβολή τεσσάρων αναμετρήσεων στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας, οδήγησε η βροχόπτωση που σημειώνεται στο Νομό από την Παρασκευή (16/11). Ο αγωνιστικός χώρος στα γήπεδα της Μαλεσίνας, της Σπερχειάδας, της Αγίας Παρασκευής και της Αταλάντης, δεν επέτρεπαν την ομαλή διεξαγωγή των αγώνων και έτσι τα παιχνίδια που είχαν οριστεί να πραγματοποιηθούν στα συγκεκριμένα γήπεδα, οδηγήθηκαν σε αναβολή.

Ωστόσο, τρεις αναμετρήσεις έγιναν κανονικά με την Προοδευτική Λάρυμνας να επικρατεί εύκολα του Παμμωλιακού εντός έδρας με 5-1 με τον Ρούσση να αναδεικνύεται σε μεγάλο πρωταγωνιστή της συνάντησης αφού πέτυχε χατ τρικ ενώ σημαντικό "τρίποντο" που τον διατηρεί στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας, πήρε και ο Άρης Αγίου Κωνσταντίνου ο οποίος επικράτησε του Κεραυνού Αγίου Γεωργίου με 2-1 στο γήπεδο του Αγίου Σεραφείμ.

Τέλος, με το βαθμό της ισοπαλίας, έφυγε από την Ελάτεια η Δάφνη Λιβανατών, η οποία ισοφάρισε σε 2-2 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με το τέρμα του Λάγιου, αφού ήταν πίσω στο σκορ με 2-1 από το 30ο λεπτό του αγώνα.