Ιωνικός - ΠΑΣ Λαμία 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο ΠΑΣ Λαμία, ήταν ο μεγάλος νικητής στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Νεάπολης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League Interwetten επικρατώντας με 2-1 του Ιωνικού.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Βαλεριάνος, Ρομαό, Κάνιας, Ντάλσιο, Άοσμαν, Καμπράλ, Τουράμ

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Βύντρα, Γκόλεμιτς, Αντέτζο, Μαρτίνεζ, Μαζουλουξής, Νούνιες, Ρόμανιτς, Τάιρον, Μανούσος, Καραμάνος

1' Έναρξη της αναμέτρησης

9' Ευκαιρία στο ματς για τον Ιωνικό. Μετά από σέντρα του Καμπράλ από τα αριστερά, βρίσκει τον Άοσμαν εντός περιοχής, το σουτ του οποίου κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

16' Μεγάλη ευκαιορία για τη Λαμία όταν από εκτέλεση φάουλ από τον Ταϊρόν , ο Γκόλεμιτς πήρε την πρώτη κεφαλιά, με τον Ντάλσιο να διώχνει προ του Μανούσου με το χέρι όμως και η φάση εξετάστηκε στο VAR.

18' Πέναλτι για τη Λαμία. Μετά από την εξέταση της φάσης στο VAR, ο διαιτητής Γκορτσίλας, έδωσε το πέναλτι στο καθαρό χέρι του Ντάλσιο.

19' Αποβολή για τον Ιωνικό. Στη φάση του πέναλτι, ο κ. Γκορτσίλας, έδειξε κόκκινη κάρτα στον Ντάλσιο που άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες για το υπόλοιπο του αγώνα.

21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Μανούσος ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι και δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη κάνοντας το 0-1 για την ομάδα του.

29' Νέα ευκαιρία για τη Λαμία μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Ιωνικού. Ο Μανούσος δεν παίρνει την κεφαλιά σε πρώτο χρόνο, με τον Χουτεσιώτη, σε δεύτερο, να παραχωρεί το κόρνερ, ύστερα από την προσπάθεια του Τάιρον.

33' Ευκαιρία για τον Ιωνικό να ισοφαρίσει όταν ο Άοσμαν, μετά από ωραία προσωπική ενέργεια, πέρασε με ποδιά τον Γκόμελιτς, μπήκε στην περιοχή, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

35' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μάναλης πέρασε στη θέση του Καμπράλ.

36' Γκολ για τον Ιωνικό. Ο Άοσμαν με ωραία προσωπική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και έκανε το πλασέ, νικώντας τον Γκαραβέλη για να ισοφαρίσε σε 1-1.

45' Ένα το λεπτό της καθυστέρησης.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Βαφέας πέρασε στη θέση του Τσιγκρίνσκι που δεν μπορούσε να συνεχίσει.

55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ταϊρόν από τα δεξιά, ο Γκόλεμιτς σηκώθηκε πιο ψηλά απ' όλους, πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Χουτεσιώτη για να κάνει το 1-2 για τη Λαμία.

58' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει και τρίτο τέρμα, όταν ο Ρόμανιτς βγήκε ωραία στην αντεπίθεση, έδωσε στον Μανούσο που έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τον Χουτεσιώτη να αποκρούει και στη συνέχεια ο Ρόμανιτς πήρε το "ριμπάουντ" και το σουτ στην κίνηση πέρασε άουτ.

60' Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Μάναλη να κάνει το σουτ και τη μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

68' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Μανουσάκης και Μπεχαράνο, πέρασαν στις θέσεις των Μανούσου και Ταϊρόν.

75' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σουτ εκτός περιοχής σε δύο χρόνους από τον Τουράμ. Ο Γκαραβέλης έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ το δεύτερο.

76' Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Οι Μπάσα και Κωνσταντινίδης πέρασαν στις θέσεις των Κάνιας και Μύγα.

80' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Κωνσταντινίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Μαρτίνεθ.

88' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Αραμπούλι πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

89' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μπουένο πέρασε στη θέση του Σάντσεζ.

90' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας πέρασε στη θέση του Νούνιεζ.

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη για τη Λαμία.

Tους κάλυψε όλους ο Σταϊκούρας !@ Tην συμβολή τριών κυβερνήσεων στην υλοποίηση του οδικού άξονα Ε-65 εξήρε με την ομιλία του στη χθεσινή τελετή παράδοσης του...