LaLiga: «Λευκή» ισοπαλία για Κάντιθ και Βαλένθια

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας της Κάντιθ με τη Βαλένθια για την 8η ημέρα του ισπανικού πρωταθλήματος με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό. Νωρίτερα, η Μαγιόρκα αναδείχθηκε νικήτρια με 1-0 στο ματς με την Λεβάντε και βελτίωσε τη θέση της στην κατάταξη, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν στις τελευταίες θέσεις.

Το μοναδικό τέρμα της αναμετρησης σημείωσε ο Μπάμπα στο 75΄, ενω στο 85΄ η Λεβάντε έχασε πέναλτι με τον Μοράλες. Επίσης, με γκολ του Σάντσες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων η Οσασούνα πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Ράγιο Βαγιεκάνο και ανέβηκε στην 4η θέση της κατάταξης με 14 βαθμούς. Η Ράγιο Βαγιεκάνο που γνώρισε απροσδόκητη ήττα, παρέμεινε 5η με 13β.