Με ανατροπή ο Ολυμπιακός Β΄, 3-2, τον ΟΦ Ιεράπετρας

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό, στο δεύτερο ημίχρονό του, παιχνίδι, ο Ολυμπιακός Β’ επιβλήθηκε με 3-2 του ΟΦ Ιεράπετρας στου Ρέντη, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με πλασέ από τον πρώην άσο του ΟΦΗ, Πατρίκ Βουό, στο 53’, όμως ο Ιωάννης Κωστή ισοφάρισε στο 66’ με σουτ για τους «ερυθρόλευκους». Πέντε λεπτά αργότερα, ο Χουάν Κατάλντι έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τον ΟΦ Ιεράπετρας. Η ανατροπή για την ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα, που έφτασε τις έξι διαδοχικές επιτυχίες, ήρθε σε ένα δεκάλεπτο. Στο 73’ ο Αλγκασίμ Μπα ισοφάρισε εκ νέου, για να διαμορφώσει το τελικό 3-2 στο 83’ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κωστή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

15. Ηρόδοτος           -11

*Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β’ έχουν αφαιρεθεί πέντε (5) βαθμοί κατόπιν απόφασης του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SL2 (22/2/23) για τον αγώνα με την ΠΑΕ Athens Kallithea FC της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, 2022-2023.

*Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β’ έχουν αφαιρεθεί επιπλέον πέντε (5) βαθμοί κατόπιν απόφασης του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SL2 (10/3/23) για τον αγώνα με την ΠΑΕ Κηφισιά ΑΕ της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, 2022-2023.

*Αφαιρούνται δεκαπέντε(15) βαθμοί από την ΠΑΕ ΠΑΣΑ Ηρόδοτος κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.

*Η ΠΑΕ ΠΑΣΑ Ηρόδοτος αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2, 2022-2023.