Ο Ολυμπιακός Λαμίας πήρε το ντέρπι, 1-0 τη Μαλεσίνα, νίκησαν Ένωση 2010 και Στυλίδα

Ο Ολυμπιακός Λαμίας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Α Κατηγορίας ο οποίος επικράτησε με 1-0 της Μαλεσίνας στο γήπεδο της Ροδίτσας με γκολ του Ν. Λέντα στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα της Μαλεσίνας τη φετινή σεζόν με αποτέλεσμα να πέσει από την κορυφή αφού η Στυλίδα επικράτησε 2-0 του συντοπίτη της, Προμηθέα και έτσι βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία με 1 πόντο διαφορά από τη Μαλεσίνα και την Ένωση 2010.

Η ομάδα της δυτικής Φθιώτιδας, επιβλήθηκε εύκολα με 4-0 του Παγκρατιακού στο "Ενωσιακό" και πλέον ετοιμάζεται για το μεγάλο ντέρμπι της ερχόμενης αγωνιστικής με τη Μαλεσίνα ενώ ισόπαλο, χωρίς τέρματα, έληξε το παιχνίδι στο Νέο Κρίκελλο, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τα Καμένα Βούρλα.

Ο Ευρυτανικός κατάφερε έστω και δύσκολα να πάρει το σπουδαίο "τρίποντο" στο Μώλο κόντρα στον τοπικό Παμμωλιακό με 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα ενώ οι γηπεδούχοι μέχρι εκείνη την ώρα, διεκδικούσαν τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα.

Σημαντική εντός έδρας νίκη και για τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με 2-1 επί του Αστέρα Σταυρού ενώ με σπουδαία "διπλά" έφυγαν η Αταλάντη από την Ελάτεια με 3-2 και το Καλαπόδι από τις Ράχες με 0-3.
Τέλος, στις Λιβανάτες, η τοπική Δάφνη επικράτησε 2-0 του Κηφισσού Κάτω Τιθορέας.