ΟΦΗ - ΠΑΣ Λαμία 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολοκληρώθηκε η πολύ σημαντική αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο που διεξήχθη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League Interwetten με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

ΟΦΗ: Επασί, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Λάμπρου, Νέιρα, Βούρος, Γκαγέγκος, Τοράλ, Μεγιάδο, Καστάνιος, Μπαλογιάννης

ΠΑΣ Λαμία: Γκαραβέλης, Αντέτζο, Γκόλεμιτς, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Νούνιες, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Αραμπούλι

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Έναρξη του αγώνα

1' Ευκαιρία για τη Λαμία στην πρώτη της καλή στιγμή στο ματς, όταν ο Αραμπούλι έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή με τον Επασί να μπλοκάρει.

10' Κι άλλη καλή στιγμή για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν από εξαιρετική σέντρα του Σκόνδρα, ο Νούνιες δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!

18' Γύρισμα του Σκόνδρα μέσα στην περιοχή, απομάκρυνε με προβολή ο Βούρος, σε μια ακόμη καλή στιγμή της Λαμίας στο ματς.

22' Πολύ μακρινό σουτ του Αραμπούλι για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε άουτ.

31' Σουτ του Λάμπρου εκτός περιοχής για τον ΟΦΗ, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκαραβέλη.

39' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να ανοίξει το σκορ, όταν ο Τοράλ έκανε το σουτ, με τον Γκόλεμιτς να απομακρύνει με κόρνερ.

44' Τραυματίστηκε ο Νούνιες και όπως όλα δείχνουν θα αντικατασταθεί αφού φάνηκε ότι δεν θα μπορέσει να συνεχίσει.

45' Ένα το λεπτό της καθυστέρησης.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ταϊρόν πέρασε στη θέση του Νούνιες.

46' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Νέιρα να δημιουργεί και να σουτάρει, όμως να μην μπορεί να κερδίσει τον Γκαραβέλη.

62' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντουρμισάι πέρασε στη θέση του Καστάνιος και ο Καμάου σε αυτή του Λάμπρου.

65' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μανούσος πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

66' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπεχαράνο "γέμισε" μετά από φάουλ και ο Ταϊρόν δεν μπόρεσε να απειλήσει με κεφαλιά.

72' Νέα αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βύντρα πέρασε στη θέση του Σκόνδρα που τραυματίστηκε.

73' Ο Νέιρα έκανε ωραία ενέργεια από τα αριστερά και άφησε τη μπάλα στον Μεγιάδο που έκανε το σουτ από μακριά με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

75' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί πέρασε στη θέση του Τοράλ.

84' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Μανουσάκης και Γκέντσογλου πέρασαν στη θέση των Μπεχαράνο και Αραμπούλι.

85' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαν Ντούινεν πέρασε στη θέση του Νέιρα και ο Σελίμοβιτς σε αυτή του Μεγιάδο.

89' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Μπαλογιάννη, κατάφερε να μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.

90' Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+6' Λήξη της αναμέτρησης.