ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Λαμία 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την 27η αγωνιστική της Super League.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Σάχοβ, Ολιβέιρα, Πέδρο Ενρίκε, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Άκπομ.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Ασίγκμπα, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Βάντερσον Σκαρντοβέλι, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Μπερτόλιο, Ρόμανιτς, Ασούμπρε, Μπαράλες.

1' Έναρξη του ματς

3' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τη Λαμία, όταν ο Ασούμπρε έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Μπαράλες να πιάνει την κεφαλιά και τον Πασχαλάκη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

13' Ο Ολιβέιρα εκτέλεσε φάουλ για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπεχαράνο στην προσπάθειά του να διώξει με κεφαλιά, γύρισε τη μπάλα προς τον Σαράνοφ, ο οποίος ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.

18' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να ανοίξει το σκορ, όταν ο Ολιβέιρα εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, με τον Μπαράλες να προσπαθεί να διώξει με κεφαλιά και η μπάλα έφτασε στον Βαρέλα που έκανε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σαράνοφ.

19' Νέα καλή ευκαιρία για τη Λαμία στο παιχνίδι να ανοίξει το σκορ, αλλά το σουτ του Ασούμπρε - μετά από πάσα του Μπερτόλιο - πέρασε λίγο άουτ.

34' 1-0 για τον ΠΑΟΚ. Ο δικέφαλος του βορρά, άνοιξε το σκορ εν μέσω διαμαρτυριών από τους παίκτες της Λαμίας, προς τον Λέο Μάτος, ο οποίος δεν έβγαλε έξω τη μπάλα ενώ ο Μπαράλες ήταν πεσμένος στο έδαφος, με αποτέλεσμα η μπάλα να φτάσει στον Πέδρο Ενρίκε που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Σαράνοφ.

41' Σουτ του Ενρίκε έξω από την περιοχή για τον ΠΑΟΚ, απέκρουσε ο Σαράνοφ.

43' Σουτ του Άκπομ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Σαράνοφ, σε μία ακόμη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι.

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

55' Σουτ του Σάκχοφ μέσα από την περιοχή, ο Σαράνοφ απέκρουσε και στην επαναφορά ο Άκπομ έστειλε τη μπάλα άουτ, σε μια καλή στιγμή των γηπεδούχων να πετύχουν και δεύτερο τέρμα.

58' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να ισοφαρίσει στο ματς, όταν από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Μπεχαράνο, η μπάλα έφτασε στον Ασούμπρε που έκανε νέα κεφαλιά από καλή θέση μέσα στην περιοχή με τον Βιεϊρίνια, να διώχνει τη μπάλα πάνω στη γραμμή.

60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί πέρασε στη θέση του Πέλκα.

65' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπλάζιτς πέρασε στη θέση του Μπεχαράνο.

64' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβιντέρσκι πέρασε στη θέση του Άκπομ.

73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μίσιτς πέρασε στη θέση του Πέδρο Ενρίκε.

74' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πέρασε στη θέση του Μπαράλες.

78' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή της Λαμίας, έβγαλε τη σέντρα και ο Σάκχοφ με κεφαλιά, έκανε το 2-0 για τον ΠΑΟΚ.

83' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ, εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Ασίγκμπα στην περιοχή της Λαμίας και με ωραίο φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής, πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδας του.

85' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγκούνης πέρασε στη θέση του Ασίγκμπα που δεν μπορούσε να συνεχίσει αφού τραυματίστηκε στη φάση του γκολ του ΠΑΟΚ.

87' Σουτ του Μπερτόλιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης.