ΠΑΣ Λαμία - Αστέρας Τρίπολης 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Αστέρα Τρίπολης που διεξάγεται στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Οι "κυανόλευκοι" ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, αποτέλεσμα που θα επιδιώξουν να πάρουν κόντρα στους Αρκάδες, οι οποίοι επίσης αγωνίζονται με τον ίδιο στόχο.

Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν Αντετζο Κορνέζος Γκοράνοφ, Μπεχαράνο, Σλίβκα, Τσιλουλης Ντε Βινσέντι, Νούνιες, Γιακουμάκης

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες, Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Μπερτόγλιο, Γκαρνταφσκι, Ριέρα, Μπενίτο.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

5' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τον Αστέρα. Ο Μπενίτο έκανε το "τακουκανάκι" από κοντά, με τη μπάλα να περνά δίπλα από την εστία του Σαράνοφ.

18' Καλή στιγμή και για τη Λαμία στο ματς με τον Σλίβκα να μπαίνει στην περιοχή του Αστέρα, γύρισε τη μπάλα με τους αμυντικούς του Αστέρα να τη διώχνουν πριν φτάσει στο Νούνιες.

20' Μεγάλη ευκαιρία για τους "κυανόλευκους" στο ματς, με τον Νούνιες να βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ ύστερα από κεφαλιά που έκανε ο παίκτης της Λαμίας.

33' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν από λάθος του Παπαδόπουλου στην προσπάθειά του να βρει συμπαίκτη του, ο Σλίβκα έκλεψε τη μπάλα, έδωσε με τη μία στον Ντε Βισέντι και αυτός έκανε το πλασέ για να πέσει ο Παπαδόπουλος στη δεξιά πλευρά της εστίας του και να παραχωρήσει το κόρνερ.

37' Επικίνδυνη στιγμή για τη Λαμία, με τον Αστέρα να χάνει μεγάλη ευκαιρία να πετύχει ένα γκολ, όταν ο Μπενίτο βρέθηκε τετ α τετ με τον Σαράνοφ, πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+2' Νέα πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία, όταν ο Τσιλούλης μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή του Αστέρα, έκανε το σουτ, με τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου.

Με τρεις αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τιλίκα πέρασε στη θέση του Ντομίνγκεθ, ο Μπαρτόλο σε αυτή του Μπενίτο και ο Μπαράλες στη θέση του Ριέρα.

48' Πρώτη ευκαιρία για τη Λαμία στην επανάληψη, όταν ο Γιακουμάκης έκλεψε τη μπάλα, έδωσε στον Ντε Βινσέντι που δοκίμασε το σουτ, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει εντυπωσιακά.

61' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Γιακουμάκης είδε τον Παπαδόπουλο που είχε βγει, θέλησε να τον «κρεμάσει» αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

63' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σόνι πέρασε στη θέση του Γκαρντάφσκι.

68' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζανδάρης πέρασε στη θέση του Νούνιες και ο Μποάκιε σε αυτή του Γιακουμάκη.

71' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Τσιλούλη να πιάνει το δυνατό σουτ από πλάγια θέση και τη μπάλα να περνά άουτ.

73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τιλίκα για τον Αστέρα Τρίπολης, η μπάλα πέρασε άουτ.

75' Διαμαρτυρίες από πλευράς Λαμίας για χέρι του Μπαρτόλο. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR, συνεχίζεται το ματς.

77' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπεχαράνο μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή του Αστέρα, γύρισε στον Τσιλούλη που έκανε την προσωπική ενέργεια και το γυριστό σουτ, με τη μπάλα να φτάνει στη συνέχεια στον Σλίβκα που γλίστρησε στην περιοχή των φιλοξενούμενων από πλεονεκτική θέση και έχασε έτσι την ευκαιρία να απειλήσει τον Παπαδόπουλο.

78' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασκόφσκι πέρασε στη θέση του Ντε Βισέντι.

85' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μαρμεντίνι πέρασε στη θέση του Τσιλούλη.

85' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει ένα γκολ, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μαρμεντίνι έκανε την κεφαλιά από καλή θέση με τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1' Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία να πετύχει ένα γκολ όταν ο Παπαδόπουλος είπε "όχι" στην κεφαλιά του Μπεχαράνο.

90+3' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τζουκάνοβιτς πέρασε στη θέση του Μπερτόγλιο.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης.