"Λευκή" ισοπαλία για ΠΑΣ Λαμία και Ατρόμητο στο "Αθανάσιος Διάκος"

Χωρίς νικητή και τέρματα, ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Ατρόμητο που διεξήχθη στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Supr League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι", ήθελαν το "τρίποντο" για να μπουν με όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς στη διαδικασία των Play Out και είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη αλλά ο Ντέλετιτς αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισαν στο 43' αφού απέκρουσε ο Μανδάς.

Έτσι η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, τερμάτισε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς και ευνοήθηκε και από τα υπόλοιπα αποτελέσματα, αφού Παναιτωλικός, ΟΦΗ και ΑΕΛ, έχασαν από τον Απόλλωνα Σμύρνης, τον Άρη και τον Ολυμπιακό αντίστοιχα.

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος, Αραμπούλι.

Aτρόμητος: (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γούτας, Μαυρομμάτης, Κιβρακίδης, Γκαλβάο, Χαρίσης, Ούμπιδες, Γκάλο, Ενσικουλού, Μανούσος, Μάτιτς.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

3' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία στο ματς, όταν ο Μπεχαράνο δοκίμασε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Χαρίση και έφυγε σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Ντέλετιτς από τα αριστερά, με τον Ρόμανιτς να πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Μανδράς μπλόκαρε.

4' Σουτ του Μάτιτς για τον Ατρόμητο, μπλόκαρε εύκολα ο Επασί.

16' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Χαρίση να πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή και ο Επασί έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε.

26' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλακάκης πέρασε στη θέση του Αραμπούλι που αισθάνθηκε ενοχλήσεις και δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς.

27' Σουτ του Γκαλβάο για τον Ατρόμητο, η μπάλα πέρασε άουτ.

28' Συρτό σουτ του Μπεχαράνο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ, σε μία ακόμη καλή στιγμή για τη Λαμία στο παιχνίδι.

43' Πέναλτι για τη Λαμία. Ο Γούτας ανέτρεψε τον Καραμάνο. Η φάση εξετάστηκε και από το VAR και ο διαιτητής Βρέσκας, έδωσε το πέναλτι.

45' Ο Ντέλετιτς ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι, αλλά ο Μανδάς έπεσε σωστά στη δεξιά πλευρά της εστίας του και απέκρουσε.

45+1' Λήξη της αναμέτρησης.

48' Πρώτη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος για τη Λαμία, όταν ο Ντέλετιτς μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το πλασέ από πλάγια θέση, με το Μανδά να αποκρούει.

59' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Γκάλο να εκτελεί κόρνερ και τη μπάλα να φτάνει στο Μανούσο ο οποίος δοκίμασε το σουτ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να κοντράρει στον Βασιλακάκη και να παίρνει ύψος, με τον Επασί να μπλοκάρει.

60' Καλή στιγμή για τη Λαμία στο ματς, όταν από σέντρα του Μαρτίνεθ από τα αριστερά, ο Καραμάνος κατέβασε με το στήθος, έδωσε τον Ντέλετιτς, αυτός έκανε το σουτ και η μπάλα κόντραρε στον Γκαλβάο και στη συνέχεια ο Καραμάνος έκανε το "ψαλιδάκι"με τη μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Μανδά.

64' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Χριστοδουλόπουλος πέρασε στη θέση του Μάτιτς.

67' Δυνατό σουτ του Γκάλο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Επασί, σε μια πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο στο ματς.

68' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, μπλόκαρε ο Επασί.

74' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Χατζηστραβός πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κωτσόπουλος πέρασε στη θέση του Μανούσου.

87' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με την κεφαλιά του Κωτσόπουλου, να καταλήγει άουτ.

89' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιάρνασον πέρασε στη θέση του Ντέλετιτς.

90' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Οικονομίδης πέρασε στη θέση του Γκάλο.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης.