ΠΑΣ Λαμία - Athens Kallithea 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με την Athens Kallithea που διεξάγεται στο ΔΑΚ "Αθ. Διάκος" στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Οι "κυανόλευκοι" μετά το καλό τους ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα έχοντας συγκεντρώσει 4 βαθμούς μετά από 3 αγωνιστικές, θα επιδιώξουν να πάρουν τη δεύτερή τους νίκη κόντρα στη νεοφώτιστη ομάδα της κατηγορίας η οποία μέχρι στιγμής έχει δείξει πάντως πολύ καλή εικόνα.

ΠΑΣ Λαμία (Μαρίνος Σατσιάς): Κόστιτς, Αντράντε, Νούνιες, Μέκιτς, Γκουίντο, Βλαχομήτρος, Σάντμπεργκ, Μπίκοφ, Ρινγκ, Ραντόνια, Κορνέζος

Athens Kallithea (Μάσιμο Ντονάτι): Μπαραγκάν, Μανθάτης, Σοΐρι, Πασαλίδης, Ισιμάτ-Μιρίν, Μοτόκ, Μερκάτι, Ντίμπα, Μουτίνιο, Ντεμέτριους, Ουλντρίκις.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1Έναρξη του α' ημιχρόνου

12' Φωνές από πλευράς Λαμίας, για πέναλτι σε χέρι αμυντικού της Καλλιθέας, μετά από σουτ του Γκουίντο με τον διαιτητή να μη δείχνει κάποια παράβαση.

13' Σουτ του Μουτίνιο από διαγώνια θέση, έπεσε και μπλόκαρε ο Κόστιτς στην πρώτη καλή στιγμή της αθηναϊκής ομάδας στο ματς.

18' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέκιτς για τη Λαμία, μπλόκαρε ο Μπαραγκάν.

20' Φωνές από πλευράς Καλλιθέας αυτή τη φορά, για πέναλτι ύστερα για χέρι του Ρινγκ από σουτ του Μουτίνιο. Η φάση ελέγχθηκε και δεν διαπιστώθηκε κάποια παράβαση, με τον αγώνα να συνεχίζεται κανονικά.

31' Ο Μανθάτης μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή της Λαμίας κι έκανε το διαγώνιο σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

33' Ο Ουλντρίκις έγινε κάτοχος της μπάλας στο ημικύκλιο της περιοχής κι έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Κόστιτς.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου.

53' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φουρτάδο πέρασε στη θέση του Γκουίντο.

58' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Τζιάνι πέρασε στη θέση του Ουλντρίκις.

59' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλιθέα, με τον Ντεμέτριους να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Κόστιτς να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση και να κρατάει ανέπαφη την εστία του.

62' Μακρινό σουτ του Μουτίνιο για την Καλλιθέα, η μπάλα πέρασε άουτ.

68' Τριπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Σαραμαντάς, Δοϊρανλής και Ενρίκες πέρασαν στις θέσεις των Ρινγκ Μπίκοφ και Μέκιτς αντίστοιχα. Ντεμπούτο για τον Ενρίκεζ στη Super League.

70' Διπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Οι Βαλμπουενά και Ματίγια πέρασαν στις θέσεις των  Μουτίνιο και Μερκάτι αντίστοιχα.

72' Απευθείας συρτή εκτέλεση φάουλ του Βλαχομήτρου για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

76' Καλή στιγμή για τη Λαμία που βρέθηκε κοντά στο γκολ, αλλά ο Μότοκ "έκλεψε" την τελευταία στιγμή τη μπάλα. Ο Βλαχομήτρος έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Μότοκ έκλεψε τη μπάλα, πριν φτάσει στον Φουρτάδο που ήταν σε θέση βολής.

80' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Γκοτζαμανίδης πέρασε στη θέση του Σάντμπεργκ.

83' Μεγάλη στιγμή για την Athens Kallithea. Ο Τζιάνι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τον Κόστιτς να κάνει μια ακόμη εξαιρετική απόκρουση και στη συνέχεια της φάσης ο Βαλμπουενά γύρισε αμέσως από τα δεξιά με τον Ντεμέτριους να κάνει το σουτ στην κίνηση και τη μπάλα να φεύγει άουτ.

84' Καλή στιγμή για τη Λαμία με το σουτ του Ενρίκεζ μέσα από την περιοχή της Καλλιθέας, να περνάει λίγο άουτ.

85' Αλλαγή για την Athens Kallithea. Ο Λουκίνας πέρασε στη θέση του Ντεμέτριους.

86' Η Athens Kallithea, έφτασε πολύ κοντά στο να ανοίξει το σκορ, όταν ο Βαλμπουενά δοκίμασε ένα σουτ εκτός περιοχής, με τη μπάλα να σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κόστιτς.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3' Ευκαιρία για τη Λαμία, όταν ο Φουρτάδο εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, με τον Κορνέζο να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

90+5' Λήξη της αναμέτρησης.

☛ Συνάντηση με τους εκκαθαριστές του Οργανισμού Κωπαΐδας πραγματοποίησε ο Αντιπεριφερειάρχης Βοιωτίας Γιώργος Ντασιώτης. Με την ολοκλήρωση του έργου θα υπάρχει πλήρης...