Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία με 2-0 από τον ΟΦΗ - Έμειναν στην κατηγορία οι κρητικοί

Την ήττα με 2-0 γνώρισε από τον ΟΦΗ, ο ΠΑΣ Λαμία, στο που διεξήχθη στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της διαδικασίας των Play Out της Super League Interwetten 2020-2021.

Οι κρητικοί οι οποίοι μάχονταν με μοναδικό στόχο τη νίκη, πήραν το "τρίποντο" και έτσι παρέμειναν στην κατηγορία.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Βλάχος, Μαρτίνεθ, Γκούγκα, Τζανδάρης, Βασιλακάκης, Γκαζαριάν, Ντέλετιτς, Καραμάνος.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόμπλιας): Βάτερμαν, Σακόρ, Μαρινάκης, Βαφέας, Βούρος, Διαμαντής, Γιάννου, Σαρδινέρο, Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν, Κοροβέσης.

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

5' Γκολ για τον ΟΦΗ. Στην πρώτη καλή ευκαιρία τον αγώνα, οι κρητικοί κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Συγκεκριμένα, ο Ντε Γκούζμαν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, η άμυνα της Λαμίας έδιωξε, η μπάλα έφτασε στον Μεγιάδο που πάσαρε στον Σακόρ και αυτός με ωραίο σουτ εκτός περιοχής, νίκησε τον Επασί για να κάνει το 0-1 για τον ΟΦΗ.

10' Πρώτη ευκαιρία και για τη Λαμία στο παιχνίδι, με τον Μαρτίνεθ να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

14' Δοκάρι για τη Λαμία! Μεγάλη ευκαιρία της Λαμίας να απαντήσει στο γκολ του ΟΦΗ, όταν μετά από λάθος του Βούρου, ο Γκαζαριάν πήρε τη μπάλα έκανε το πλασέ από μακριά με τη μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Βάτερμαν.

16' Νέο δοκάρι για τη Λαμία! Από "γέμισμα" του Ντέλετιτς μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Τζανετόπουλος πήδηξε πιο ψηλά απ' όλους στην "καρδιά" της άμυνας του ΟΦΗ, με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο, αυτή τη φορά, δοκάρι της εστίας του Βάτερμαν.

26' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, όταν από ωραία μπαλιά του Ντε Γκούζμαν για τον Γιάννου, αυτός με δεύτερη προσπάθεια έκανε το σουτ, με τον Επασί να αποκρούει σε κόρνερ.

29' Σουτ του Ντέλετιτς από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βατέρμαν.

45' Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Τριπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Μπεχαράνο, Τάιρον και Ρόμανιτς, πέρασαν στη θέση των Παλαβαντισβίλι, Βασιλακάκη και Γκαζαριάν.

54' Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ, όταν από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Γκούζμαν, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Επασί.

63' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα πέρασε στη θέση του Γιάννου πέρασε ο Νέιρα.

67' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Προβυδάκης πέρασε στη θέση του Βλάχου.

79' Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Τζανδάρη πέρασε ο Πίτι.

82' Γκολ για τον ΟΦΗ. Ωραία μπαλιά του Σαρδινέρο για τον Ντε Γκούζμαν, ο Ολλανδός τσίμπησε τη μπάλα πάνω από τον Επασί και την έστειλε στα δίχτυα για το 0-2.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης