Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Ολυμπιακό που διεξάγεται στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των Stoiximan Super League Play Offs στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου θέλει να παρουσιάσει ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο και να καταφέρει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, που αν γίνει πραγματικότητα, θα είναι και το πρώτο στη σχετική διαδικασία.

ΠΑΣ Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Σίντκλεϊ, Νούνιες, Στάνκο, Λέικ, Τσιλούλης, Μαρτίνες, Σλίβκα

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ορτα, Ελ Κααμπί, Ζέλσον Μαρτίνς, Μασούρας, Γιόβετιτς, Ρόντινεϊ, Ρίτσαρντς, Έσε, Ρέτσος, Νέλσον Αμπέι.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

7' Σουτ του Λέικ για τη Λαμία η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τζολάκη.

16' Σουτ του Έσε για τον Ολυμπιακό από το ύψος της περιοχής με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

22' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Μετά από πάσα του Ζέλσον Μαρτίνς, ο Γιόβετιτς με ωραία κίνηση έκανε το 0-1 για τον Ολυμπιακό.

25' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Σε ανατροπή του Γιόβετιτς από τον Μασούρα.

26' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Κααμπί πέτυχε το 0-2 για τους "ερυθρόλευκους".

32' Διαμαρτυρία από πλευράς Μαρτίνες για πέναλτι σε επαφή με τον Ομπι, δεν υπέδειξε κάτι ο Τσακαλιδης.

45' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Μετά από συνεργασία των Μασούρα και Γιόβετιτς, η μπάλα έφτασε στον Ελ Κααμπί ο οποίος με κεφαλιά, την έστειλε για τρίτη φορά στα δίχτυα του Κοσέλεφ.

45+1' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

46' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Τζανδάρης και Μάλτσι πέρασαν στις θέσεις των Σλίβκα και Στάνκο αντίστοιχα.

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κίνι πέρασε στη θέση του Ρόντινει.

49' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Λέικ να σουτάρει δυνατά πάνω από τα δοκάρια.

58' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Ελ Αραμπί και Βέζο πέρασαν στις θέσεις των Ελ Κααμπί και Ρέτσου αντίστοιχα.

62' Καλό μακρινό σουτ του Λέικ, μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο ο Τζολάκης.

63' Ο Ζελσον Μαρτίνς βγήκε απέναντι στον Κοσέλεφ, έδιωξε ο τερματοφύλακας της Λαμίας.

65' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Βασιλαντωνοπουλος και Τοσιτς πέρασαν στις θέσεις των Τσιλούλη και Σαντανα αντίστοιχα.

71' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Καμπραλ και Ιμπόρα πέρασαν στις θέσεις των Ζελσον Μαρτίνς και Όρτα αντίστοιχα.

76' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Κοντονίκος πέρασε στη θέση του Μαρτίνεθ.

81' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας σούταρε και η μπάλα αφού βρήκε στον Κορνέζο, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κοσέλεφ.

85' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί εκμεταλλευθηκε το λάθος του Κορνέζου και μόνος απέναντι στον Κοσέλεφ, πλάσαρε ιδανικά για να κάνει το 0-5.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ. Ο Λέικ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Τζολακη για να κάνει το 1-5 για τους γηπεδούχους.

89' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί έδωσε στον Γιόβετιτς ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

90' Δύο τα λεπτά των καθυστερησεων

90+3' Λήξη του αγώνα.

➥ Πέρα από το αθλητικό πλαίσιο της άκρως επιτυχημένης διοργάνωσης του 2ου Ποδηλατικού Γύρου Λαμίας, οι αθλητές μετέφεραν και το σημαντικό οικολογικό μήνυμα...