"Λευκή" ισοπαλία για ΠΑΣ Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος"

Ισόπαλος, χωρίς τέρματα, ολοκληρώθηκε ο αγώνας του ΠΑΣ Λαμία με τον ΠΑΣ Γιάννινα που διεξήχθη στο ΔΑΚ "Αθανάσιος Διάκος" της φθιωτικής πρωτεύουσας στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League Interwetten.

Οι "κυανόλευκοι" ήθελαν τη νίκη για να μπορέσουν να προσθέσουν τρεις ακόμη πολύτιμους βαθμούς στη συγκομιδή τους για να συνεχίσουν την πορεία τους προς την επίτευξη του στόχο της παραμονής, ωστόσο πήραν το θετικό αποτέλεσμα που ήθελαν, καταφέρνοντας να πάρουν έναν πολύτιμο βαθμό, ο οποίος τους έφερε πλέον στους 19 πόντους, όσους έχει και ο ΟΦΗ, με τον οποίο μοιράζονται την 11η θέση της βαθμολογίας.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Αραμπούλι, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Πέερσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Ελευθεριάδης, Κρίζμαν, Παμλίδης.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' ΄Έναρξη του αγώνα

3' Επικίνδυνο γύρισμα του Σκόνδρα από τα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Εραμούσπε.

15' Με τη συμπλήρωση 15 λεπτών, δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο στο ματς.

18' Γυριστό σουτ του Αραμπούλι, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν, στην πρώτη αξιόλογη φάση της Λαμίας στο παιχνίδι.

24' Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά για τη Λαμία, η μπάλα έφτασε στον Μαρτίνεθ που έκανε τη σέντρα-σουτ από τα αριστερά, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

26' Σωτήρια απόκρουση του Επασί σε κοντινή κεφαλιά του Κάργα μετά από εκτέλεση φάουλ

35' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, όταν ο Ντομίνγκεζ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να κοντράρει στον Καραμάνο και να καταλήγει σε κόρνερ.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

58' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπα πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

60' Δεκαπέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, καμία αξιόλογη φάση.

66' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Ντέλετιτς έκανε ωραία τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπα με κεφαλιά έδωσε στον Αραμπούλι και ο Γεωργιανός έκανε το γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Λοντίγκιν να αποκρούει.

73' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Γκαζαριάν πέρασε στη θέση του Μπα που τραυματίστηκε και δεν μπορούσε να συνεχίσει στο ματς, 15 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

73' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μπρένερ πέρασε στη θέση του Ελευθεριάδη και ο Μιλιντσεάνου στη θέση του Κρίζμαν.

78' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Λιάσος πέρασε στη θέση του Κάστρο.

89' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Πίτι πέρασε στη θέση του Ντέλετιτς.

90' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Αγγελάκης πέρασε στη θέση του Παμλίδη.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+2' Με ευκαιρία για την ομάδα των Ιωαννίνων, έκλεισε το παιχνίδι, όταν από λάθος γύρισμα του Γκαζαριάν, ο Μιλιντσεάνου βγήκε στην κόντρα, προσπάθησε να σουτάρει, όμως ο Επασί είχε "διαβάσει" τη φάση και είχε βγει έγκαιρα από την εστία του και πρόλαβε τον παίκτη των φιλοξενούμενων.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης