Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟΛ, 3-1, τον Άρη στη Μίκρα

Σπουδαία νίκη με ανατροπή στην έδρα του Άρη πήρε ο Α.Ο. Λαμίας 2013, ο οποίος πήρε το τρίποντο με 3-1 σετ.

Η νίκη αυτή ήταν η πρώτη μακριά από τη Λαμία για τις αθλήτριες του Ηλία Αγγέλη και ήρθε με ανατροπή, καθώς ο Άρης ήταν αυτός που προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 σετ.

Το δεύτερο σετ κρίθηκε με το μίνιμουμ της διαφοράς (24-26), γεγονός που έδωσε ψυχολογία στις φιλοξενούμενες, που κατέκτησαν και το τρίτο σετ με 21-25 για να περάσουν μπροστά.

Στο τέταρτο σετ ο Άρης ήταν μπροστά στο σκορ με 15-13, για να ακολουθήσει ένα σερί 6-0 για τη Λαμία, που πέρασε μπροστά με 15-19, για να τελειώσει λίγο αργότερα το σετ με 19-25 και ο αγώνας με 1-3.

Τα σετ: 1-3 (25-21, 24-26, 21-25, 19-25) σε 116'

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (6/12)

Γράφει η Γιώτα Τριανταφύλλου Κλαίω Φοβάμαι, μήπως κανείς δεν το κάνει για μένα.Να εξοφλήσω ενοχές, που ακόμη χρωστάω.Θυσία σε θεό αδικίας, με δύναμη ψυχής κουρασμένης,...