Στο -8 από την κορυφή η Γιουνάιτεντ

Με δύο γκολ του Μέισον Γκρίνγουντ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε στο «Ολντ Τράφορντ» την Μπέρνλι με 3-1, για την 32η αγωνιστική της Premier League (1-1). Η ομάδα του Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ με τη νίκη της  αυτή πλησίασε στους οκτώ βαθμούς την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι.

Νωρίτερα, η Φούλαμ βρέθηκε πολύ κοντά σε μια μεγάλη νίκη, που θ' αναπτέρωνε τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία, στην έδρα της Αρσεναλ, αλλά τελικά ισοφαρίστηκε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα του Σκοτ Πάρκερ με το γκολ-πέναλτι του Τζος Μέιγια στο 59ο λεπτό πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και κρατούσε τη νίκη για να συνεχίσει να ελπίζει πως θα καταφέρει τελικά ν' αποφύγει τον υποβιβασμό.

Ο Νκέτια, όμως, ισοφάρισε για την ομάδα του Μίκελ Αρτέτα στο 97' και έκοψε τη χαρά των φιλοξενούμενων. Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής, οι σκόρερ και η βαθμολογία της Premier League:

Έβερτον-Τότεναμ              2-2
(31' πεν., 62' Σίγκουρτσον - 27', 69' Κέιν)
Νιούκαστλ-Γουέστ Χαμ         3-2
(36' αυτ. Ντιόπ, 41' Ζοέλινγκτον, 82' Γουίλοκ-73' Ντιόπ, 80' πεν. Λίνγκααρντ)
Γουλβς-Σέφιλντ Γιουν.        1-0