«Πεντάρα» του Ιωνικού στα Χανιά

Με θρίαμβο ξεκίνησε ο Ιωνικός στα πλέι οφ της Super League 2 (Β΄ όμιλος). Καταιγιστικοί οι Νικαιώτες, συνέτριψαν τα Χανιά με 5-1 και μπήκαν στο «κόλπο» της ανόδου καθώς απέχουν πια τρεις βαθμούς από την πρωτοπόρο Athens Kallithea, που παίζει αύριο στην Ηλιούπολη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο ημίχρονο (7΄ Σαλαζάρ, 11΄ Σόουζα, 43΄ Οικονομίδης), έφτασαν στο 4-0 με τον Ντάουντα στο 52΄, μείωσε ο Νίλι στο 56΄ και ο Οικονομίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 83ο λεπτό.

Στα πλέι άουτ και στο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη, ο Γιούχτας έφυγε νικητής με 1-0 από την Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή με το τέρμα του Μπρους στο 30΄.

6. Παναχαϊκή           11

*Οι αγώνες ΑΙΓΑΛΕΩ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ & ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β΄ της 1ης αγωνιστικής PLAY OUT αναβάλλονται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ σε αγώνες Ελληνικών Εθνικών ομάδων (Άρθρο 22 παρ.β ΚΑΠ ) και θα ορισθούν με νεότερο έγγραφο της διοργανώτριας.