Ανατροπή και νίκη 2-1 μέσα στο Περιστέρι για τον Παναθηναϊκό, νίκη για τον Πανιώνιο 2-1 τον Πλατανιά

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου (Ναπολεόνι 52'), ο Παναθηναϊκός νίκησε χθες με 2-1 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και παραμένει στη 2η θέση της Super League μετά τη 10η αγωνιστική.

Ο Καρέλης στο 72' και ο Μπεργκ στο 84' ανέτρεψαν τα δεδομένα για τους «πράσινους» και υποχρέωσαν σε ήττα τον Τραϊανό Δέλλα, στο ντεμπούτο του στον πάγκο του Ατρόμητου.

Ο Πανιώνιος 2-1 τον Πλατανιά, ισόπαλοι Καλλονή και Ξάνθη

Ο Πανιώνιος συνέχισε την εντυπωσιακή πορεία του στη Super League και στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, επικράτησε στην Νέα Σμύρνη του Πλατανιά με 2-1. Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν οι Καραμάνος (8') και Ανσαριφάρντ (81'), ενώ οι Κρήτες ισοφάρισαν προσωρινά στο 51ο λεπτό με τον Ιτούα.

Βαθμούς κι εντυπώσεις μοιράστηκαν Καλλονή και Ξάνθη στο μεταξύ τους 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με τον Σολτάνι, η Καλλονή ισοφάρισε στο 38' με τον Μανούσο, ο Ερέα στο 85ο λεπτό έδωσε ξανά προβάδισμα στην Ξάνθη, αλλά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μανούσος με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.