Φαν'τ Σχιπ: «Αν παίξουμε με αυτή την ενέργεια θα έχουμε καλά αποτελέσματα»

Την πεποίθηση του ότι αν αγωνιστεί η Εθνική με την ίδια ενέργεια που είχε απόψε θα έχει καλά αποτελέσματα στα προκριματικά του Μουντιάλ 2022, απέναντι σε Κόσοβο και Σουηδία, εξέφρασε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Τζον Φαν'τ Σχιπ.

«Ήταν ένα καλό παιχνίδι, στην αρχή ήμασταν λίγο εκτός ρυθμού», είπε μετά την ήττα με 1-2 από την Ελβετία και πρόσθεσε: «Μετά το 1-0 μπήκαμε στον αγώνα και μετά το 20ο λεπτό παίξαμε καλά, σκοράραμε και είχαμε καλές ευκαιρίες. Και στο δεύτερο μέρος είχαμε ευκαιρίες, το δεύτερο γκολ που δεχθήκαμε ήμασταν άτυχοι, η μπάλα έφυγε μακριά από τον Μαυροπάνο. Ήταν ένα καλό παιχνίδι για εμάς, για να δούμε που βρισκόμαστε μετά από αρκετό καιρό που δεν είχαμε αγώνα. Αν παίξουμε με αυτή την ενέργεια, με αυτή την σωστή νοοτροπία, θα έχουμε καλά αποτελέσματα με το Κόσοβο και την Σουηδία. Τα λάθη πάντα θα υπάρχουν, απλά θέλουμε να τα μειώσουμε. Μας τιμώρησαν αλλά παίξαμε το ποδόσφαιρο που θέλουμε. Βάλαμε παίκτες που έδειξαν πως είναι έτοιμοι, είναι μία δύσκολη περίοδος για την επιλογή των ποδοσφαιριστών λόγω και τραυματισμών».

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

# Οι εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ έκαναν χθες κατάληψη στο ήδη κλειστό εργοστάσιο της ΛΑΡΚΟ !  Αντιδράσεις@ Όλοι οι εργαζόμενοι στα δημόσια νοσοκομεία της Περιφέρειας...