«Φιλική» ισοπαλία (1-1) της Βραζιλίας στις ΗΠΑ

Η Βραζιλία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας εν' όψει του Κόπα Αμέρικα, που διεξήχθη στην Φλόριντα.

Η «σελεσάο» προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Ροντρίγκο, αλλά εννέα λεπτά αργότερα οι «οικοδεσπότες» ισοφάρισαν με τον Πούλισικ. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, ήταν ο Αμερικανός τερματοφύλακας, Ματ Τέρνερ, ο οποίος έκανε σημαντικές αποκρούσεις και διατήσε το σκορ στα επίπεδα του 1-1.

Το Κόπα Αμέρικα θα διεξαχθεί από τις 20 Ιουνίου έως τις 14 Ιουλίου στις ΗΠΑ, με την συμμετοχή 16 εθνικών ομάδων, με την Βραζιλία να δίνει το πρώτο της ματς στις 24 Ιουνίου με αντίπαλο την Κόστα Ρίκα.