Ο Αραμπούλι το καλύτερο γκολ της Regular Season

ο γκολ από απίθανο ανάποδο ψαλίδι του Μπατσάνα Αραμπούλι στον αγώνα Λαμία-Άρης (2-0), της 14ης αγωνιστικής ψηφίστηκε από τους φιλάθλους ως το καλύτερο της κανονικής περιόδου (regular season) της Super League. Ο Γεωργιανός επιθετικός της Λαμίας πέτυχε αυτό το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 17ο λεπτό κι ενώ στο 8ο λεπτό ο ίδιος είχε «γράψει» το 1-0 από το σημείο του πέναλτι. Εκείνη η νίκη με 2-0 επί του Άρη στο «Αθανάσιος Διάκος» ήταν δε και το πρώτο «τρίποντο» της Λαμίας για την αγωνιστική περίοδο 2020-21. Στην ψηφοφορία το γκολ του Αραμπουλί κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης συγκέντρωσε ποσοστό 52,87%.

Τα αποτελέσματα των πέντε πρώτων ποδοσφαιριστών, μετά από ψηφοφορία των φιλάθλων, του διαγωνισμού NIVEA MEN Best Goal of the Regular Season της Super League για τη σεζόν 2020-2021 έχουν ως εξής: