Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον Παναθηναϊκό στο "Απόστολος Νικολαΐδης" για την 5η αγωνιστική των Stoiximan Super League Play Off.

Οι "κυανόλευκοι" θέλουν να παρουσιάσουν ένα καλό πρόσωπο και να πάρουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που μπορούν.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκοφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ακαϊντίν, Χουάνκαρ, Αράο, Tσέριν, Μπακασέτας, Μπερνάρ, Ιωαννίδης, Σπόραρ

ΠΑΣ Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Αμαράλ, Σιμόν, Κορνέζος, Τζανετόπουλος, Νούνιες, Τζανδάρης, Σλίβκα, Λέικ, Τσιλούλης, Μάλτσι.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνο

11' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον Παναθηναϊκό με τον Ιωαννίδη να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Σλίβκα με φοβερό σουτ μέσα από την περιοχή του Παναθηναϊκού, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ντραγκοφσκι.

19' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Τσεριν βγήκε απέναντι στον Κοσέλεφ και πλάσαρε εύστοχα για να κάνει το 1-1 για τον Παναθηναϊκό.

36' Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία στο ματς με το σουτ του Νούνιες από το ύψος της περιοχής να περνάει η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ντραγκόφσκι

38' Μεγάλη ευκαιρία για τους «πράσινους», να πετύχουν δεύτερο τέρμα όταν μετά τη συνεργασία των Κώτσιρα-Ιωαννίδη από δεξιά και το γύρισμα του δεύτερου για τον επερχόμενο Μπερνάρ, ο τελευταίος αν και αμαρκάριστος, σούταρε ψηλά και άστοχα από το ύψος του πέναλτι!

42' Χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το αριστερό δοκάρι του Κοσέλεφ να σταματάει την προσπάθεια του Σπόραρ, που σούταρε από πολύ δύσκολη γωνία!

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

52' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, όταν το σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε σε κόρνερ, ενώ είχε κατεύθυνση προς την εστία.

55' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σίντκλεϊ πέρασε στη θέση του Αμαράλ.

57' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Βασιλαντωνοπουλος και Τόσιτς πέρασαν στις θέσεις των Λέικ και Τσιλούλη αντίστοιχα.

60' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπερνάρ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον Κοσέλεφ, για να κάνει το 2-1 για το "Τριφύλλι".

71' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Τσούκαλος και Στάνκο πέρασαν στις θέσεις των Σιμόν και Νούνιες αντίστοιχα.

71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος πέρασσ στη θέση του Σπόραρ.

87' Γκολ για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπερνάρ, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας, έκανε το 3-1.

90' Τρία λεπτά για τις καθυστερήσεις.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης.

➥ Πέρα από το αθλητικό πλαίσιο της άκρως επιτυχημένης διοργάνωσης του 2ου Ποδηλατικού Γύρου Λαμίας, οι αθλητές μετέφεραν και το σημαντικό οικολογικό μήνυμα...