Serie A: Η Νάπολι «αυτοκτόνησε» στο Έμπολι

Ήττα που «ψαλιδίζει» σημαντικά τις ελπίδες της για την κατάκτηση του τίτλου στη Serie A γνώρισε σήμερα η Νάπολι. Αν και προηγήθηκαν 2-0, οι «παρτενοπέι» ηττήθηκαν 3-2 από την Έμπολι στο «Κάρλο Καστελάνι», στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής, και έμειναν πέντε βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μίλαν και τέσσερις από την πρωταθλήτρια Ίντερ που έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι φάνηκε να «κλειδώνει» τη νίκη από τη στιγμή που απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 53ο λεπτό, ωστόσο η Έμπολι πέτυχε τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη που την απομακρύνει ακόμη περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.