Τρίτη σερί ανατροπή της Ουντινέζε

Η Ουντινέζε απέδειξε σε τρίτο σερί ματς στη Serie A ότι είναι «επτάψυχη». Όπως με την Ίντερ την προηγούμενη αγωνιστική και την Σασουόλο νωρίτερα, έτσι κι απόψε βρέθηκε να χάνει στο Μαρκ΄ Αντόνιο Μπεντεγκόντι από τη Βερόνα, αλλά κατάφερε να «γυρίσει» και πάλι το ματς και με το τελικό 2-1 να πετύχει την 6η συνεχόμενη νίκη της (2-1) και να ακολουθεί σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι για 70 λεπτά ήλπιζαν ότι θα έφταναν στην 2η εφετινή τους νίκη και θα έπαιρναν βαθιά βαθμολογική ανάσα, αλλά στο φινάλε δεν απέφυγαν την τρίτη συνεχόμενη ήττα τους.

Ο Μπέτο που είχε περάσει αλλαγή ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους και από ασίσι του Σάμαρτζιτς, ο οποίος επίσης είχε μπει στο ίδιο λεπτό με τον Αφρικανό (58΄), ο Σλοβένος Μπιγιόλ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε στην Ουντινέζε το 6ο εφετινό της «τρίποντο».