«Ηλεκτροσόκ» στο φινάλε για την ΑΕΚ, ο Αστέρας 1-0 στο ΟΑΚΑ

Με γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου στο 89΄ ο Αστέρας Τρίπολης υποχρέωσε την ΑΕΚ στην πρώτη ήττα μέσα στο ΟΑΚΑ με 1-0, σε αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική της Super League. Ένα ματς που εν πολλοίς κρίθηκε από την ανόητη ενέργεια του Γκονζάλο Βάργκας, ο οποίος αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και άφησε την Ένωση με 10 παίκτες για το μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.

Η ΑΕΚ είχε ρυθμό, ήταν καλύτερη στο α΄ ημίχρονο αλλά έπεσε πάνω στον Μπαντή, που βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα.

Γράφει ο Χ.Τ. ο Βιτ’λιώτης Φθινόπωρο και τον καιρόΤον βάψαν πάλι γκρίζοΚαι με της πένας το φακόΣας τον φωτογραφίζω.Τα φύλλα δέστε πλένονταιΜε τ’ ουρανού το δάκρυΣαν...