Ακάθεκτη για τον τίτλο η Γιουβέντους

Η Γιουβέντους αν και δυσκολεύτηκε, επικράτησε με 1-3 της Τζένοα για την 29η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Παρά το γεγονός ότι το πρώτο 45λεπτο τελείωσε χωρίς σκορ, στην επανάληψη η «μεγάλη κυρία» σημείωσε τρία γκολ, το ένα ομορφότερο από το άλλο!

Ο Ντιμπάλα στο 50' άνοιξε το σκορ για τη Γιουβέντους και στο 56' ο Ρονάλντο έκανε το 2-0. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 73' ο Ντόουγκλας Κόστα. Το μόνο που κατάφερε η Τζένοα, ήταν να μειώσει στο 76' με τον Πιναμότι.

Με αυτήν την νίκη, η Γιουβέντους διατηρεί την διαφορά των τεσσάρων βαθμών από τη Λάτσιο, που επικράτησε στο Τορίνο της ομώνυμης ομάδας με 2-1, αν και στο πρώτο μέρος έχανε με 1-0.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Τορίνο-Λάτσιο          1-2

(5΄πεν. Μπελότι - 48΄ Ιμόμπιλε, 73΄ Παρόλο)

Τζένοα-Γιουβέντους     1-3

(76' Πιναμότι - 50' Ντιμπαλά, 56' Ρονάλντο, 73' Ντάγκλας Κόστα)

ΣΠΑΛ          18

# Μπροστάρης σε όλους τους αγώνες των εργαζομένων της ΛΑΡΚΟ το στέλεχος του ΚΚΕ και Περιφερειακός Σύμβουλος Στερεάς ο Κώστας Μπασδέκης, έχει αναδείξει το πρόβλημα σε όλα...