Απίστευτη ανατροπή η Ατλέτικο στις καθυστερήσεις (3-2 την Βαλένθια)

Τεράστια ανατροπή για την Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ έχανε 0-2 από την Βαλένθια, κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 και να επανέλθει στα θετικά αποτελέσματα μετά τα «χαστούκια» σε Κύπελλο Ισπανίας και Σούπερ Καπ.

Οι Κούνια στο 64΄ και ο Κορέα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι οποίοι είχαν περάσει στον αγωνιστικό χώρο στην επανάληψη, επανέφεραν τα χαμόγελα στο Wanda Metropolitano, ισοφαρίζοντας την αναμέτρηση με τη Βαλένθια σε 2-2, ενώ ο Ερμόσο στο 93΄ ολοκλήρωσε την ανατροπή επί των «νυχτερίδων», διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Από την πλευρά της, η Βαλένθια, η οποία είχε κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ της 2-0, μετά τα τέρματα των Μούσα (25΄) και Ντούρο (44΄), έμεινε χωρίς νίκη για τέταρτη διαδοχική αναμέτρηση στο ισπανικό πρωτάθλημα.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 22ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος:

Εσπανιόλ-Μπέτις                   1-4

(14΄ Ντε Τομάς - 31΄ πέν., 53΄ Ιγκλέσιας, 36΄ Ροντρίγκες, 76΄ Γουίλιαν Χοσέ)

Λεβάντε-Κάντιθ                    0-2