Ήττα για τον ανταγωνιστικό ΑΟ Λαμίας 2013-ΙΝΤΕΡΚΑΤ με 3-1 από τον Παναθηναϊκό

Την ήττα με 3-1 σετ (25-17, 25-23, 17-25, 25-11) γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας 2013-ΙΝΤΕΡΚΑΤ στο παιχνίδι που έδωσε κόντρα στον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Μετς, το Σάββατο (2/12) στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών.

Η ομάδα της Λαμίας, εμφανίστηκε ανταγωνιστική κόντρα σε μια πολύ καλή ομάδα, όπως το "Τριφύλλι", πήρε ένα σετ και δυσκόλεψε πολύ τις γηπεδούχες σε ένα ακόμα (σ.σ.: στο δεύτερο που κρίθηκε στις... λεπτομέρειες) αλλά δεν μπόρεσε από εκεί και πέρα να φύγει από την Αθήνα, μ' έναν θετικό γι' αυτή αποτέλεσμα.

Η φθιωτική ομάδα είδε το ρεκόρ της να φτάνει στο 2-6 και να μένει στους 4 βαθμούς, ωστόσο κρατάει το καλό της πρόσωπο απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα ενώ οι "πράσινες" πανηγύρισαν την έβδομη φετινή τους νίκη.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (5/12)