ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Σ. ΛΑΜΙΑ ΜΕ 3-0 ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΟ "ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΕΙΟ"

Μία ακόμη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαμία, αυτή τη φορά με 0-3 σετ (17-25, 19-25, 9-25) από τον Ολυμπιακό στο "Χαλκιοπούλειο" για την 20η αγωνιστική της Volley League και πλέον οι ελπίδες του για να παραμείνει στην κατηγορία είναι πολύ λίγες αφού δεν είναι απίθανό πλέον να μην μπορέσει να μπει ούτε στα Play Out.

Οι Πειραιώτες έχοντας πολύ μεγάλη διαφορά δυναμικότητας από τους Ρουμελιώτες έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση ενός ακόμη "τριπόντου" και θέλουν ένα μόλις βαθμό στα επόμενα δύο παιχνίδια τους για να εξασφαλίσουν την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Ο Γυμναστικός προσπάθησε στα δύο πρώτα σετ να κοιτάξει στα μάτια τους "ερυθρόλευκους" οι οποίοι όμως όταν ανέβαζαν στροφές δεν επέτρεπαν στους γηπεδούχους να ακολουθήσουν και μοιραία ήρθε η ήττα. Οι παίκτες του Πέτιο Ντραγκίεφ, έκαναν την προσπάθειά τους στα δύο πρώτα σετ όπως φαίνεται και από το σκορ, αλλά μόλις έγινε το 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού, έριξαν... λευκή πετσέτα και στο τρίτο σετ δεν είχαν κουράγιο να αντιμετωπίσουν τους φιλοξενούμενους οι οποίοι το πήραν εύκολα με 25-9 και έφτασαν στο τελικό 0-3 στα σετ.