Ιδανική πρεμιέρα γαι τον ΠΑΣ Λαμία στα Play Out, 3-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο

Ιδανική πρεμιέρα στα Play Out της φετινής Super League Interwetten, πραγματοποίησε ο ΠΑΣ Λαμία ο οποίος επιβλήθηκε με 3-0 του Παναιτωλικού στο γήπεδο του Αγρινίου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της σχετικής διαδικασίας.

Οι "κυανόλευκοι" έφτασαν μάλιστα σε αυτό το σκορ, από το πρώτο κιόλας ημίχρονο του αγώνα, με τα τέρματα που σημείωσαν οι Βασιλακάκης (24'), Ντέλετιτς (28') και Ρόμανιτς στο 43', χαρίζοντάς τους έτσι τη σπουδαία νίκη που τους έφερε στους 26 βαθμούς πλέον, πραγματοποιώντας σπουδαίο βήμα στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: (Τραϊανός Δέλλας): Μελίσσας, Περέιρα, Μεντίνα, Τσότσαλιτς, Βάντερσον, Εντινγκά, Ντάλσιο, Ντίας, Μάζουρεκ, Αριγίμπι, Καρέλης.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος, Βασιλακάκης.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη του α' ημιχρόνου

15' Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 15 λεπτά στο παιχνίδι χωρίς κάποια ουσιαστική στιγμή για τις δύο ομάδες. Η πολλή βροχή που πέφτει στο Αγρίνιο, δυσκολεύει ακόμη περισσότερο τις προσπάθειες των 22 παικτών.

24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Ντέλετιτς έβγαλε καταπληκτική σέντρα από τα δεξιά, με τον Βασιλακάκη να κάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Μελίσσα, για να κάνει το 0-1 για τους "κυανόλευκους".

28' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Ρόμανιτς έκανε ωραία ενέργεια από τα αριστερά, πάσαρε στον Καραμάνο που έβγαλε τη σέντρα, με τον Ντέλετιτς στη συνέχεια να κάνει το πλασέ από κοντά και 0-2 για τους "κυανόλευκους".

36' Ο Τζανδάρης τραυματίστηκε στο κεφάλι μετά από κτύπημα του Ντίας με το πόδι.

43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ!!! Ο Ρόμανιτς βγήκε τετ α τετ με τον Μελίσσα και τον νίκησε, πλασάροντας σωστά με τον Σέρβο να βρίσκει δίχτυα και να κάνει το 0-3 για τη Λαμία.

45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+4' Λήξη του α' ημιχρόνου

46' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Τσιγγάρας πέρασε στη θέση του Ντάλσιο, ο Βέργος στου Μάζουρεκ και ο Γιάκολις σε αυτή του Μεντίνα.

46' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με την έναρξη του β' ημιχρόνου όταν ο Βέργος έκανε την κεφαλιά, με τον Επασί να διώχνει εντυπωσιακά.

53' Σουτ του Αριγίμπι μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ σε μια ακόμη ευκαιρία του Παναιτωλικού.

59' Αδύναμο σουτ του Βέργου από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Επασί.

66' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ταχάρ πέρασε στη θέση του Περέιρα.

68' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιάρνασον πέρασε στη θέση του Βασιλακάκη.

70' Αλλαγή για τον Παναιτωλιικό. Ο Ρεζά Αζάντι πέρασε στη θέση του Καρέλη.

71' Διαγώνιο σουτ του Τζανδάρη για τη Λαμία, η μπάλα πέρασε άουτ.

78' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζέιμς πέρασε στη θέση του Ρόμανιτς.

88' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σαραμαντάς πέρασε στη θέση του Ντέλετιτς.

90+4' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να πετύχει ένα τέρμα, όταν ο Βέργος από κοντά, πλάσαρε, για να σταματήσει η μπάλα στο δοκάρι του Επασί.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης.