«Βροχή» από γκολ στο φινάλε και νίκη της Μίλαν

Τέσσερα γκολ μέσα σε δεκαεπτά λεπτά, στο φινάλε, μπήκαν στο "Stadio Carlo Castellani", απ' όπου η Μίλαν πέρασε νικηφόρα με 3-1, για την 8η αγωνιστική της Serie A. Κι ενώ για 79 λεπτά καμία ομάδα δεν είχε βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, ο Άντε Ρέμπιτς που είχε περάσει αλλαγή στη θέση του Ζιρού στο 73΄ άνοιξε το σκορ, έξι λεπτά μετά την είσοδό του για τους «ροσονέρι». Η Έμπολι είχε απάντηση επίσης με παίκτη που ήρθε από τον πάγκο, τον Μπαϊράμι στο 90΄+2... αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει ακόμη την τελευταία τους λέξη. Ο Φοντέ-Μπαλό Τουρέ το 90΄+4 ουσιαστικά «λύτρωσε» την ομάδα του Μιλάνο για να δώσει ακόμη μεγαλύτερη έκταση στη νίκη της ομάδας του Στέφανο Πιόλι ο Λεάο στο 90΄ +6. Έτσι, η Μίλαν επέστρεψε στο -3 από την κορυφή και «έπιασε» την Αταλάντα που όμως έχει αγώνα λιγότερο, καθώς σήμερα Κυριακή (2/10) υποδέχεται τη Φιορεντίνα.

Tους κάλυψε όλους ο Σταϊκούρας !@ Tην συμβολή τριών κυβερνήσεων στην υλοποίηση του οδικού άξονα Ε-65 εξήρε με την ομιλία του στη χθεσινή τελετή παράδοσης του...