Καθημερινή Αδέσμευτη Εφημερίδα

Το Πνευματικό Κέντρο Ρουμελιωτών βράβευσε τους Αριστούχους της Φθιώτιδας των φετινών Πανελληνίων Εξετάσεων (Όλα τα ονόματα)

Την καθιερωμένη τελετή βράβευσης των μαθητών και μαθητριών των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων Φθιώτιδας, που αρίστευσαν στις Πανελλήνιες Εξετάσεις του 2022 για τα ΑΕΙ, πραγματοποίησε το πρωί της Κυριακής (18/9) στο αμφιθέατρο του Κάστρου Λαμίας, το Πνευματικό Κέντρο Ρουμελιωτών. 

Σε μια σεμνή τελετή, οι άνθρωποι του Πνευματικού Κέντρου Ρουμελιωτών, για 15η συνεχόμενη χρονιά, όπως υπογράμμισαν, βράβευσαν τα παιδιά, 21 στον αριθμό, που μόχθησαν, κόπιασαν, διάβασαν και κατάφεραν να πετύχουν τους στόχους τους και πλέον είναι έτοιμοι να απολαύσουν τη φοιτητική τους ζωή.

Στην τελετή βραβεύσεων, παρόντες ήταν ο Υπουργός Οικονομικών, Χρήστος Σταϊκούρας, ο υφυπουργός στον Πρωθυπουργό και Κυβερνητικός Εκπρόσωπος, Γιάννης Οικονόμου, οι βουλευτές της Νέας Δημοκρατίας, Γιώργος Κοτρωνιάς και Θέμης Χειμάρας, ο Δήμαρχος Λαμιέων, Θύμιος Καραΐσκος, ο Αντιδήμαρχος, Δημήτρης Μπεσλεμές, η Περιφερειακή Διευθύντρια Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας, Ελένη Μπενιάτα, ο εκπρόσωπος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Φθιώτιδας, κ.κ. Συμεών, πατέρας Νεόφυτος Ραφαηλίδης, καθώς και οι μαθητές με τους γονείς και τους συγγενείς τους που ήθελαν να είναι παρόντες στη σημαντική αυτή στιγμή των παιδιών.

Μετά το τέλος της τελετής βράβευσης, τα παιδιά ξεναγήθηκαν στο χώρο του αρχαιολογικού μουσείου που βρίσκεται στο χώρο του κάστρου.

Αναλυτικά τα ονόματα των μαθητών/τριων που βραβεύθηκαν:

Καραμήτρου Παρασκευή (1ο ΓΕΛ Λαμίας) – Νομική ΑΠΘ

Σταύρου Σπυρίδων (2ο ΓΕΛ Λαμίας) – Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ

Μουρρίζι Γκέραλντ (3ο ΓΕΛ Λαμίας) – Ιατρική Αθηνών

Χαρίλα Παρασκευή (4ο ΓΕΛ Λαμίας) – Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ

Ρούσκα Δήμητρα (5ο ΓΕΛ Λαμίας) – Ιατρική ΑΠΘ

Ρήγας Αθανάσιος (6ο ΓΕΛ Λαμίας) – Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ

Γιωτοπούλου Δέσποινα (Μουσικό Σχολείο) – Ψυχολογία ΑΠΘ

Παπαγεωργίου Ασπασία (ΓΕΛ Στυλίδας) – Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ

Γουργουλής Γεώργιος (ΓΕΛ Αταλάντης) – Αξιωμιατικών Ελ. Αστυνομίας

Πόρρου Ολυμπία (ΓΕΛ Ελάτειας) – Ιατρική ΑΠΘ

Κονταξή Ηλιάνα (ΓΕΛ Κ. Βούρλων) – Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας ΟΠΑ

Κουτσιούρη Ελευθερία (ΓΕΛ Λιβανατών) – Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας ΟΠΑ

Καλτσονούδη Ισιδώρα (Λυκ. Τάξεις Ν. Μοναστ.) – Αξιωματικών Ελ. Αστυνομίας

Καραΐσκου Γαρυφαλλιά-Βασιλική (ΓΕΛ Μαρτίνου) – Ηλεκτρ. Μηχ. & Μηχ. Υπολ. ΑΠΘ

Σπαθούλας Μάριος (ΓΕΛ Μώλου) – Νομική Αθηνών

Τσιρούνης Νικόλαος (ΓΕΛ Σπερχειάδας) – Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ

Μαζαράκη Αγγελική (ΓΕΛ Μαλεσίνας) – Αξιωματικών Ελ. Αστυνομίας

Ανανίκα Θάλεια-Αλεξάνδρα (ΓΕΛ Αμφίκλειας) – Ιατρική Αθηνών

Τάνος Ιωάννης-Μάριος (1ο ΕΠΑΛ Λαμίας) – Οδοντιατρική Αθηνών

Πολυμεροπούλου Ευαγγελία (2ο ΕΠΑΛ Λαμίας) – ΣΜΥΑ (Αεροπορία)

Καραμπά Χριστιάνα (ΕΠΑΛ Αταλάντης) – Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ)

 

 

Φωτογραφίες

    

 

randomness