Δεν τα κατάφερε κόντρα στην ΑΕΚ ο ΑΟΛ, ηττήθηκε με 3-0 στο "Χαλκιοπούλειο"

Την ήττα με 3-0 σετ (11-25, 23-25, 21-25) γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (2/3) στο "Χαλκιοπούλειο" στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Pre League.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, εκτός από το πρώτο σετ που δεν μπόρεσε να είναι ανταγωνιστική, στα άλλα δύο σετ, προσπάθησε να κάνει το καλύτερο που μπορούσε κόντρα σε μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας και αν δεν είχε χάσει στις λεπτομέρειες το δεύτερο σετ στο οποίο απέδωσε καλύτερα και έφτασε κοντά στην κατάκτησή του, ίσως να είχε καταφέρει να αλλάξει την ιστορία του αγώνα.

Στο τρίτο σετ, η "Ένωση" που είχε πραγματοποιήσει το πλέον καθοριστικό βήμα για να πάρει το "καθαρό τρίποντο" δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και κατέκτησε και το τρίτο σετ με 25-21.

Πλέον στον ΑΟΛ, κοιτάζουν το επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στο Αιγάλεω που θα γίνει την Τετάρτη 13 Μαρτίου.

Πριν την έναρξη του αγώνα η διοίκηση του ΑΟ Λαμίας τίμησε τη Δήμητρα Ζαχαρή για την προσφορά της στο σύλλογο.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (5/3)