Εκτός έδρας ήττα για τον αξιόμαχο ΑΟΛ από τον Άρη με 3-1 σετ

Ήττα με το... κεφάλι ψηλά γνώρισε ο μαχητικός ΑΟ Λαμίας από τον Άρη με 3-1 σετ (26-24, 25-20, 22-25, 25-10) στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (8/1) στη Θεσσαλονίκη στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, παρά την απουσία της Ρόμπλες που σε όλο τον α' γύρο "σήκωνε" την επίθεση και τώρα πλέον λείπει, προσπάθησε πολύ ειδικά στα τρία πρώτα σετ, καθώς πήρε το τρίτο στη σείρα, αλλά και στο πρώτο "πολέμησε", χάνοντάς το με 26-24 ενώ και στο δεύτερο οι "κιτρινόμαυρες" δυσκολεύθηκαν αφού το σκορ ήταν 20-19 υπέρ τους, αλλά το πήραν τελικά με 25-20.

Ωστόσο, στο τέταρτο σετ, οι φιλοξενούμενες δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, με τις γηπεδούγες να... ξεφεύγουν από νωρίς στο σκορ, φτάνοντας στην τελική επικράτηση και τους τρεις βαθμούς.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ." της Τρίτης (11/1)