Ηττήθηκε 3-0 από τον Παναθηναϊκό αλλά κρατάει την εμφάνιση ο ΑΟΛ

Την ήττα με 3-0 σετ (21-25, 15-25, 22-25) από τον Παναθηναϊκό, γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης (2/11) στο “Χαλκιοπούλειο” στο πλαίσιο της εμβόλιμης, 3ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, είχε εξ αρχής πολύ δύσκολο έργο κόντρα σε μια ομάδα σαν το «Τριφύλλι» με πολύ μεγαλύτερη εμπειρία και με στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ωστόσο έδειξε πολύ καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο σε σχέση με το εκτός έδρας ματς απέναντι στην ΑΕΚ που προηγήθηκε το περασμένο Σάββατο.

Τόσο στο πρώτο, μα ακόμα περισσότερο στο τρίτο σετ, ο ΑΟΛ έβαλε δύσκολα στις «πράσινες» και πραγματικά, χάθηκε στις… λεπτομέρειες. Στο δεύτερο, ο Παναθηναϊκός, πραγματοποίησε επίδειξη δύναμης και διαφοράς δυναμικότητας.

Διαβάστε περισσότερα στο φύλλο του "Λ.Τ" της Πέμπτης (3/11)