Ακόμη ένα ρεκόρ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Ακόμη ένα ρεκόρ στην πλούσια και γεμάτη διακρίσεις καριέρα του, πρόσθεσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Ο διάσημος Πορτογάλος, κατέρριψε το ρεκόρ... παραγωγικότητας σε μια σεζόν στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας (Pro League), καθώς σημείωσε δύο τέρματα στην νίκη της Αλ Νασρ επί της Αλ Ιτιχάντ με 4-2, φθάνοντας στα 35 γκολ από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου.

«Δεν ακολουθώ τα ρεκόρ, αλλά τα ρεκόρ με ακολουθούν», έγραψε στο Χ ο 39χρονος CR7, λίγο μετά την λήξη της αναμέτρησης.

Ο Ρονάλντο σκόραρε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και στο 65ο λεπτό, καταρρίπτοντας το προηγούμενο ρεκόρ του Μαροκινού, Αμπντεραζάκ Χαμαντάλα από την περίοδο  2018-2019.

Γράφει ο Σπυρίδων Αλ.  Ρίζος Αξιότιμε υπουργέ κύριε Γεώργιε Φλωρίδη, καλές είναι οι συμπληρωματικές διατάξεις στο νόμο κατά της ενδοοικογενειακής βίας και...